2019 Dünya Gençler Güreş Şampiyonası
2019 Dünya Gençler Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Tallinn, Estonya |
Tarih | 12 - 18 Ağustos 2019 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Japonya |
2021 Ufa → |
2019 Dünya Gençler Güreş Şampiyonası (U20) Estonya'nın Tallinn kentinde 12 - 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında 43.Dünya Gençler Güreş Şampiyonası olarak düzenlendi.[1][2]
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Japonya | 10 | 1 | 3 | 14 |
2 | Rusya | 6 | 7 | 8 | 21 |
3 | İran | 4 | 1 | 4 | 9 |
4 | ABD | 2 | 4 | 4 | 10 |
5 | Küba | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Gürcistan | 1 | 3 | 0 | 4 |
7 | Ukrayna | 1 | 2 | 5 | 8 |
8 | Türkiye | 1 | 0 | 7 | 8 |
9 | Polonya | 1 | 0 | 3 | 4 |
Macaristan | 1 | 0 | 3 | 4 | |
11 | Hindistan | 1 | 0 | 2 | 3 |
12 | Azerbaycan | 0 | 2 | 4 | 6 |
13 | Moldova | 0 | 2 | 2 | 4 |
14 | Ermenistan | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Çin | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Almanya | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kırgızistan | 0 | 1 | 1 | 2 | |
18 | Tayvan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Moğolistan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Belarus | 0 | 0 | 3 | 3 |
21 | Kazakistan | 0 | 0 | 2 | 2 |
Kanada | 0 | 0 | 2 | 2 | |
23 | Özbekistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
İtalya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Bulgaristan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (25 Ülke) | 30 | 30 | 60 | 120 |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler Serbest | Erkekler Grekoromen | Kadınlar Serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Rusya | 168 | Rusya | 157 | Japonya | 230 |
2 | ABD | 120 | İran | 121 | Rusya | 115 |
3 | İran | 119 | Türkiye | 117 | Ukrayna | 91 |
4 | Japonya | 84 | Gürcistan | 91 | Polonya | 86 |
5 | Hindistan | 80 | Macaristan | 62 | Çin | 85 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg | Toshiya Abe | Vito Arujau | Adlan Askarov |
Akhmed Idrisov | |||
61 kg | Kaiki Yamaguchi | Andrii Dzhelep | Gabriel Tagg |
Alik Khadartsev | |||
65 kg | Amirh Hossein Maghsoudi | Kurban Shiraev | Turan Bayramov |
Syrbaz Talgat | |||
70 kg | Erik Arushanian | Vasile Diacon | Mohammad Sadegh Firouzpour |
Alan Kudzoev | |||
74 kg | David Carr | Jintaro Motoyama | Abdulvasi Balta |
Khadzhimurad Gadzhiyev | |||
79 kg | Amkhad Tashukhadzhiev | Bagrati Gagnidze | Abubakr Abakarov |
Milan Mešter | |||
86 kg | Deepak Punia | Alik Shebzukhov | Trent Hidlay |
Hunter Jeffery Lee | |||
92 kg | Alan Bagaev | Lucas Davison | Ertugrul Ağca |
Viky Viky | |||
97 kg | Abbas Foroutan | Yonger Bastida | Makhsud Veysalov |
Feyzullah Aktürk | |||
125 kg | Mason Parris | Emir Hüseyin Zare | Alen Khubulov |
Paşa Ekrem Karabulut |
Erkekler grekoromen
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Anvar Allakhiarov | Zaur Aliyev | Ken Matsui |
Pouya Dadmarz | |||
60 kg | Kerem Kamal | Sahak Hovhannisyan | Georgii Tibilov |
Asgar Alizada | |||
63 kg | Abu Muslim Amaev | Leri Abuladze | Shahin Bodaghi |
Alston Nutter | |||
67 kg | Giorgi Shotadze | Shant Khachatryan | Peyton Omania |
Valentin Peti | |||
72 kg | Sergei Stepanov | Ulvi Ganizade | Ihor Bychkov |
Mohammad Reza Rostami | |||
77 kg | Mohammad Naghousi | Damir Rakhimov | Dmytro Vasetskyi |
Sajan Sajan | |||
82 kg | István Takács | Aues Gonibov | Maksim Bandarenka |
Doğan Kaya | |||
87 kg | Ilia Ermolenko | Giorgi Katsanashvili | Ihar Yarashevich |
Bedirhan Tan | |||
97 kg | Gabriel Rosillo | Patrick Neumaier | Beytullah Kayışdağ |
Uladzislau Pustashylau | |||
130 kg | Ali Ekber Yusufi | Cohlton Schultz | Dáriusz Vitek |
Hamza Bakır |
Kadınlar serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Yui Susaki | Daria Khvostova | Maria Leorda |
Mariia Vynnyk | |||
53 kg | Haruna Okuno | Anudari Nandintsetseg | Mariia Tiumerekova |
Meiduolaji Meiduolaji | |||
55 kg | Patrycja Gil | Ekaterina Verbina | Sezen Belberova |
Saki Igarashi | |||
57 kg | Akie Hanai | Alina Hruşına | Nuraida Anarkulova |
Magdalena Głodek | |||
59 kg | Sae Nanjo | Anastasia Nichita | Kateryna Zelenykh |
Morena De Vita | |||
62 kg | Yuzuka Inagaki | Yaru Wu | Maria Lachugina |
Ana Godinez Gonzalez | |||
65 kg | Miwa Morikawa | Macey Kilty | Wiktoria Chołuj |
Yue Zhang | |||
68 kg | Naruha Matsuyuki | Meerim Cumanazarova | Ewelina Weronika Ciunek |
Hanum Veliyeva | |||
72 kg | Yuka Kagami | Evgeniya Zakharchenko | Shuiyan Cheng |
Anastasiya Alpyeyeva | |||
76 kg | Milaimys Potrille | Chang Hui-tsz | Yasuha Matsuyuki |
Bernadett Nagy |