2019 ASB Classic - Tek erkekler
Tek Erkekler | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Şampiyon | Tennys Sandgren | ||||||
İkinci | Cameron Norrie | ||||||
Final skoru | 6-4, 6-2 | ||||||
Detaylar | |||||||
Eşleşmeler | 28 (4E / 3WC) | ||||||
Seribaşları | 8 | ||||||
Etkinlikler | |||||||
| |||||||
|
Roberto Bautista Agut turnuvanın son şampiyonuydu.
Tennys Sandgren, finalde Cameron Norrie'yi 6-4, 6-2'lük setlerle mağlup ederek kariyerinin ilk ATP Tour şampiyonluğunu kazandı.
Seribaşları
İlk dört seribaşı tenisçi ilk turu bay geçerek maç yapmadan ikinci tura yükseldi.
- John Isner (İkinci tur)
- Fabio Fognini (Çeyrek final)
- Marco Cecchinato (İkinci tur)
- Pablo Carreño Busta (Çeyrek final)
- Roberto Bautista Agut (Çekildi)
- Chung Hyeon (İlk tur)
- Denis Shapovalov (İlk tur)
- Gaël Monfils (Çekildi)
- Steve Johnson (İlk tur)
Eşleşmeler
Kısaltmalar
|
|
|
Finaller
Yarı finaller | Final | |||||||||||
WC | Cameron Norrie | 7 | 4 | 6 | ||||||||
Jan-Lennard Struff | 5 | 6 | 3 | |||||||||
WC | Cameron Norrie | 4 | 2 | |||||||||
Tennys Sandgren | 6 | 6 | ||||||||||
Tennys Sandgren | 6 | 6 | ||||||||||
Philipp Kohlschreiber | 4 | 2 |
Üst yarı
İlk tur | İkinci tur | Çeyrek finaller | Yarı finaller | ||||||||||||||||||||||
1 | J Isner | 63 | 65 | ||||||||||||||||||||||
M Copil | 6 | 3 | 4 | T Fritz | 77 | 77 | |||||||||||||||||||
T Fritz | 4 | 6 | 6 | T Fritz | 63 | 3 | |||||||||||||||||||
WC | C Norrie | 6 | 6 | WC | C Norrie | 77 | 6 | ||||||||||||||||||
B Paire | 3 | 2 | WC | C Norrie | 77 | 6 | |||||||||||||||||||
J Sousa | 4 | 6 | 6 | J Sousa | 65 | 4 | |||||||||||||||||||
7 | D Shapovalov | 6 | 4 | 4 | WC | C Norrie | 7 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
J-L Struff | 5 | 6 | 3 | ||||||||||||||||||||||
4 | P Carreño Busta | 1 | |||||||||||||||||||||||
R Haase | 2 | 1 | WC | D Ferrer | 1r | ||||||||||||||||||||
WC | D Ferrer | 6 | 6 | 4 | P Carreño Busta | 65 | 78 | 67 | |||||||||||||||||
J-L Struff | 77 | 2 | J-L Struff | 77 | 66 | 79 | |||||||||||||||||||
LL | L Đere | 65 | 0r | J-L Struff | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | R Statham | 7 | 6 | WC | R Statham | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
6 | H Chung | 5 | 3 |
Alt yarı
İlk tur | İkinci tur | Çeyrek finaller | Yarı finaller | ||||||||||||||||||||||
9 | S Johnson | 5 | 3 | ||||||||||||||||||||||
L Mayer | 7 | 6 | L Mayer | 5 | 77 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | M McDonald | 3 | 4 | M Berrettini | 7 | 65 | 3 | ||||||||||||||||||
M Berrettini | 6 | 6 | L Mayer | 3 | 65 | ||||||||||||||||||||
Q | M Marterer | 3 | 4 | T Sandgren | 6 | 77 | |||||||||||||||||||
T Sandgren | 6 | 6 | T Sandgren | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
3 | M Cecchinato | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||
T Sandgren | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
LL | P Cuevas | 5 | 1 | P Kohlschreiber | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
Q | U Humbert | 7 | 6 | Q | U Humbert | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
P Kohlschreiber | 6 | 77 | P Kohlschreiber | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Q | B Klahn | 4 | 62 | P Kohlschreiber | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
G Pella | 1 | 6 | 2 | 2 | F Fognini | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
P Gojowczyk | 6 | 3 | 6 | P Gojowczyk | 2 | 6 | 65 | ||||||||||||||||||
2 | F Fognini | 6 | 3 | 77 | |||||||||||||||||||||
Eleme turu
Seribaşları
- Albert Ramos Viñolas (Çekildi, Sidney'deki ana tabloya kabul edildi)
- Maximilian Marterer (Elemeleri geçti)
- Bradley Klahn (Elemeleri geçti)
- Mackenzie McDonald (Elemeleri geçti)
- Pablo Cuevas (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
- Cameron Norrie (Ana tabloya wild card aldı)
- Laslo Đere (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
- Thomas Fabbiano (Eleme yarışması)
Elemeleri geçen tenisçiler
- Ugo Humbert
- Maximilian Marterer
- Bradley Klahn
- Mackenzie McDonald
Şanslı kaybedenler
- Laslo Đere
- Pablo Cuevas
Elemeler
İlk eleme
İlk tur | Eleme yarışması | |||||||||||
Alt | Franko Škugor | 3 | 4 | |||||||||
Ugo Humbert | 6 | 6 | ||||||||||
Ugo Humbert | 6 | 77 | ||||||||||
Alt | Roberto Marcora | 2 | 63 | |||||||||
WC | Ajeet Rai | 6 | 65 | 4 | ||||||||
Alt | Roberto Marcora | 3 | 77 | 6 |
İkinci eleme
İlk tur | Eleme yarışması | |||||||||||
2 | Maximilian Marterer | 77 | 6 | |||||||||
Alt | Daniel Masur | 62 | 1 | |||||||||
2 | Maximilian Marterer | 6 | 6 | |||||||||
8 | Thomas Fabbiano | 4 | 4 | |||||||||
WC | Finn Tearney | 3 | 4 | |||||||||
8 | Thomas Fabbiano | 6 | 6 |
Üçüncü eleme
İlk tur | Eleme yarışması | |||||||||||
3 | Bradley Klahn | 77 | 6 | |||||||||
Alt | Philipp Oswald | 62 | 4 | |||||||||
3 | Bradley Klahn | 64 | 77 | 77 | ||||||||
5 | Pablo Cuevas | 77 | 63 | 61 | ||||||||
Stéphane Robert | 3 | 2 | ||||||||||
5 | Pablo Cuevas | 6 | 6 |
Dördüncü eleme
İlk tur | Eleme yarışması | |||||||||||
4 | Mackenzie McDonald | 6 | 77 | |||||||||
Alt | Tim Pütz | 2 | 65 | |||||||||
4 | Mackenzie McDonald | 7 | 77 | |||||||||
7 | Laslo Đere | 5 | 63 | |||||||||
Horacio Zeballos | 5 | 2 | ||||||||||
7 | Laslo Đere | 7 | 6 |
Kaynakça
- Ana tablo 14 Şubat 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
- Eleme tablosu 4 Ocak 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.