Schermen op de Olympische Zomerspelen 1980
Schermen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou.
Heren
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Vladimir Smirnov | URS |
2 | Pascal Jolyot | FRA |
3 | Aleksandr Romankov | URS |
4 | Sabirzjan Roezijev | URS |
5 | Lech Koziejowski | POL |
6 | Petru Kuki | ROU |
7 | István Szelei | HUN |
8 | Frédéric Pietruszka | FRA |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Didier Flament Pascal Jolyot Bruno Boscherie Philippe Bonin Frédéric Pietruszka | FRA |
2 | Aleksandr Romankov Vladimir Smirnov Sabirzjan Roezijev Asjot Karagian Vladimir Lapitsky | URS |
3 | Adam Robak Bogusław Zych Lech Koziejowski Marian Sypniewski | POL |
4 | Siegmar Gutzeit Hartmuth Behrens Adrian Germanus Klaus Kotzmann Klaus Haertter | GDR |
5 | Petru Kuki Mihai Ţiu Sorin Roca Tudor Petruş | ROU |
6 | István Szelei Ernő Kolczonay András Papp László Demény Jenő Pap | HUN |
7 | Efigenio Favier Guillermo Betancourt Heriberto Gonzalez Pedro Hernandez | CUB |
8 | John Llewellyn Steven Paul Robert Bruniges Pierre Harper Neal Mallett | GBR |
degen individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Johan Harmenberg | SWE |
2 | Ernõ Kolczonay | HUN |
3 | Philippe Riboud | FRA |
4 | Rolf Edling | SWE |
5 | Aleksandr Mozjajev | URS |
6 | Ioan Popa | ROU |
7 | Boris Loekomski | URS |
Jaroslav Jurka | TCH |
degen team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Philippe Riboud Patrick Picot Hubert Gardas Philippe Boisse Michel Salesse | FRA |
2 | Piotr Jabłkowski Andrzej Lis Leszek Swornowski Ludomir Chronowski Mariusz Strzałka | POL |
3 | Asjot Karagian Boris Loekomski Aleksandr Aboesjakhmetov Aleksandr Mozjajev Vladimir Smirnov | URS |
4 | Ioan Popa Octavian Zidaru Anton Pongratz Costică Bărăgan Petru Kuki | ROU |
5 | Johan Harmenberg Rolf Edling Leif Högström Göran Malkar Hans Jacobson | SWE |
6 | Jaroslav Jurka Jaromír Holub Jiří Douba Jiří Adam | TCH |
7 | Steven Paul John Llewellyn Neal Mallett Robert Bruniges | GBR |
8 | Ernõ Kolczonay István Osztrics László Pethő Jenő Pap Péter Takács | HUN |
sabel individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Viktor Krovopoeskov | URS |
2 | Michail Boertsev | URS |
3 | Imre Gedővári | HUN |
4 | Vassil Etropolski | BUL |
5 | Hristo Etropolski | BUL |
6 | Michele Maffei | ITA |
7 | Vladimir Naslimov | URS |
8 | Ferdinando Meglio | ITA |
sabel team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Michail Boertsev Viktor Krovopoeskov Viktor Sidjak Vladimir Naslimov Nikolaj Aljochin | URS |
2 | Michele Maffei Mario Aldo Montano Marco Romano Ferdinando Meglio Giovanni Scalzo | ITA |
3 | Imre Gedővári Rudolf Nébald Pál Gerevich Ferenc Hammang György Nébald | HUN |
4 | Tadeusz Piguła Leszek Jabłonowski Jacek Bierkowski Andrzej Kostrzewa Marian Sypniewski | POL |
5 | Ioan Pop Marin Mustaţă Corneliu Marin Ion Pantelimonescu Alexandru Nilca | ROU |
6 | Rüdiger Müller Hendrik Jung Peter Ulbrich Frank-Eberhard Höltje Gerd May | GDR |
7 | Manuel Ortiz Jesus Ortiz Jose Laverdesa Guzman Salazar | CUB |
8 | Hristo Etropolski Nikolai Marintchesjki Vassil Etropolski Georgi Tsjomakov Marin Ivanov | BUL |
Dames
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Pascale Trinquet | FRA |
2 | Magda Maros | HUN |
3 | Barbara Wysoczańska | POL |
4 | Ecaterina Stahl | ROU |
5 | Brigitte Gaudin | FRA |
6 | Dorina Vaccaroni | ITA |
7 | Delfina Skąpska | POL |
8 | Katarína Lokšová | TCH |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Brigitte Gaudin Pascale Trinquet Isabelle Begard Véronique Brouquier Christine Muzio | FRA |
2 | Valentina Sidorova Nailia Giliazova Jelena Belova Irina Oesjakova Larissa Tsagarajeva | URS |
3 | Ildikó Schwarczenberger Magda Maros Gertrúd Stefanek Zsuzsanna Szőcs Edit Kovács | HUN |
4 | Delfina Skąpska Agnieszka Dubrawska Jolanta Królikowska Barbara Wysoczańska Kamilla Mazurowska-Składanowska | POL |
5 | Dorina Vaccaroni Anna Rita Sparaciari Susanna Batazzi Carola Mangiarotti Clara Mochi | ITA |
6 | Margarita Rodriguez Marlene Font Maria Garcia Clara Alfonso Mercedes del Risco | CUB |
7 | Susan Wrigglesworth Ann Brannon Wendy Grant Linda Martin Hilary Cawthorne | GBR |
8 | Mandy Niklaus Gabriele Janke Sabine Hertrampf Beate Schubert Marion Schulze | GDR |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Frankrijk | 4 | 1 | 1 | 6 |
2 | Sovjet-Unie | 3 | 3 | 2 | 8 |
3 | Zweden | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Hongarije | 0 | 2 | 3 | 5 |
5 | Polen | 0 | 1 | 2 | 3 |
6 | Italië | 0 | 1 | 0 | 1 |
totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1980