Ronde van Zwitserland 2004
Ronde van Zwitserland 2004 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
68e editie | |||||||
Periode | 12 – 20 juni | ||||||
Startplaats | Sursee | ||||||
Finishplaats | Lugano | ||||||
Totale afstand | 1.438 km | ||||||
Gem. snelheid | 41,781 km/h | ||||||
Deelnemers | 144 | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Winnaar | Jan Ullrich | ||||||
Punten | Jan Ullrich | ||||||
Berg | Niki Aebersold | ||||||
Sprint | Robert Hunter | ||||||
Team | Phonak | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Ronde van Zwitserland 2004 werd gehouden van 12 tot en met 20 juni in Zwitserland. Het was de 68ste editie van deze meerdaagse rittenkoers. Aan de start stonden 144 renners, van wie er 106 de eindstreep bereikten in Lugano. Titelverdediger was Aleksandr Vinokoerov.
Etappe-overzicht
etappe | datum | start | finish | afstand | winnaar | klassementsleider |
---|---|---|---|---|---|---|
1e | 12 juni | Sursee | Beromünster | 176,0 km | Jan Ullrich | Jan Ullrich |
2e | 13 juni | Dürrenroth | Rheinfelden | 169,9 km | Robbie McEwen | |
3e | 14 juni | Rheinfelden | Juraparc-Vallorbe | 185,0 km | Robert Hunter | |
4e | 15 juni | Vallée de Joux | Bätterkinden | 211,6 km | Robbie McEwen | |
5e | 16 juni | Bätterkinden | Adelboden | 161,7 km | Robert Hunter | |
6e | 17 juni | Frutigen | Linthal | 185,4 km | Niki Aebersold | |
7e | 18 juni | Linthal | Malbun | 133,0 km | Georg Totschnig | Fabian Jeker |
8e | 19 juni | Buchs | Bellinzona | 191,0 km | Paolo Bettini | |
9e | 20 juni | Lugano | Lugano | 25,6 km | Jan Ullrich | Jan Ullrich |
Eindklassementen
Algemeen klassement
Puntenklassement
| Bergklassement
Sprintklassement ("Postfinance")
Sprintklassement ("Feldschlosschen")
Ploegenklassement
|
Uitvallers
1e etappe
- Juan Gomis López (Saunier Duval-Prodir)
2e etappe
- Aleksandr Vinokoerov (T-Mobile Team)
3e etappe
- John Gadret (Chocolade Jacques Wincor-Nixdorf)
- David Clinger (Domina Vacanze)
- Bram Tankink (Quick.Step-Davitamon)
- Luca Paolini (Quick.Step-Davitamon)
- Alberto Loddo (Saunier Duval-Prodir)
4e etappe
- Tobias Steinhauser (T-Mobile Team)
- Andris Nauduzs (Domina Vacanze)
- Robert Förster (Gerolsteiner)
- Markus Zberg (Gerolsteiner)
- Wladimir Belli (Lampre)
- Goncalo Amorim (Milaneza Maia)
- Stefano Garzelli (Vini Caldirola-Nobili Rubinetterie)
5e etappe
- Gianni Faresin (Gerolsteiner)
- Claus Michael Møller (Alessio-Bianchi)[1]
6e etappe
- Peter Luttenberger (Team CSC)
- Olaf Pollack (Gerolsteiner)
- Kevin Van Impe (Bel) Lotto-Domo)
- Antonio Bucciero (Saeco)
- Christophe Detilloux (Lotto-Domo)[1]
- Steffen Wesemann (T-Mobile Team)[1]
- Fabrizio Guidi (Team CSC)[1]
- Marco Zanotti (Vini Caldirola-Nobili Rubinetterie)[1]
7e etappe
- David Loosli (Saeco)
- Oliver Zaugg (Saunier Duval-Prodir)
- Robbie McEwen (Lotto-Domo)[1]
- Francesco Casagrande (Lampre)[1]
- Pieter Weening (Rabobank)[1]
8e etappe
- Andoni Aranaga (Chocolade Jacques Wincor-Nixdorf)
- Christophe Stevens (Chocolade Jacques Wincor-Nixdorf)
- Alexandre Bazhenov (Domina Vacanze)
- Timothy Jones (Domina Vacanze)
- Tom Danielson (Fassa Bortolo)
- Ruben Lobato (Saunier Duval-Prodir)
9e etappe
- Gerrit Glomser (Saeco)[1]
- Jurgen Van Goolen (Quick.Step-Davitamon)[1]
- Paolo Bettini (Quick.Step-Davitamon)[1]
Bronnen, noten en/of referenties
- cyclingnews
- ↑ a b c d e f g h i j k Niet gestart