Nagy-Britannia az 1984. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Nagy-Britannia az olimpiai játékokon | |||||
Nagy-Britannia zászlaja | |||||
NOB-országkód: GBR | |||||
OOB | Brit Olimpiai Szövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1984. évi nyári olimpiai játékok Los Angeles | |||||
Versenyzők | 337 fő 20 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Lucinda Prior-Palmer-Green | ||||
Záróünnepség | Sebastian Coe | ||||
Érmek 11. helyezés |
| ||||
Nagy-Britannia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Nagy-Britannia az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 20 sportágban 337 sportoló képviselte, akik összesen 37 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Coe, SebastianSebastian Coe | Atlétika | Férfi 1500 m |
1 Arany | Thompson, DaleyDaley Thompson | Atlétika | Férfi tízpróba |
1 Arany | Sanderson, TessaTessa Sanderson | Atlétika | Női gerelyhajítás |
1 Arany | Cross, MartinMartin Cross Richard Budgett Andy Holmes Steve Redgrave Adrian Ellison | Evezés | Férfi kormányos négyes |
1 Arany | Cooper, MalcolmMalcolm Cooper | Sportlövészet | Férfi sportpuska összetett |
2 Ezüst | Coe, SebastianSebastian Coe | Atlétika | Férfi 800 m |
2 Ezüst | Cram, SteveSteve Cram | Atlétika | Férfi 1500 m |
2 Ezüst | McLeod, MikeMike McLeod | Atlétika | Férfi 10 000 m |
2 Ezüst | Akabusi, KrissKriss Akabusi Garry Cook Todd Bennett Phil Brown | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
2 Ezüst | Ottley, DaveDave Ottley | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
2 Ezüst | Sly, WendyWendy Sly | Atlétika | 3000 m |
2 Ezüst | Strong, ShirleyShirley Strong | Atlétika | Női 100 m gát |
2 Ezüst | Adams, NeilNeil Adams | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
2 Ezüst | Whitaker, MichaelMichael Whitaker John Whitaker Steven Smith Tim Grubb | Lovaglás | Csapat díjugratás |
2 Ezüst | Holgate-Leng, VirginiaVirginia Holgate-Leng Lucinda Prior-Palmer-Green Ian Stark Diana Clapham | Lovaglás | Csapat lovastusa |
2 Ezüst | Hardcastle, SarahSarah Hardcastle | Úszás | Női 400 m gyors |
3 Bronz | Spedding, CharlieCharlie Spedding | Atlétika | Férfi maraton |
3 Bronz | Connor, KeithKeith Connor | Atlétika | Férfi hármasugrás |
3 Bronz | Smallwood-Cook, KathyKathy Smallwood-Cook | Atlétika | Női 400 m |
3 Bronz | Jacobs, SimoneSimone Jacobs Kathy Smallwood-Cook Bev Goddard-Callender Heather Hunte-Oakes | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
3 Bronz | Hearnshaw, SueSue Hearnshaw | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Whitbread, FatimaFatima Whitbread | Atlétika | Női gerelyhajítás |
3 Bronz | Loban, NoelNoel Loban | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
3 Bronz | Eckersley, NeilNeil Eckersley | Cselgáncs | Férfi légsúly |
3 Bronz | Brown, KerrithKerrith Brown | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Ian C. B. Taylor Sam Martin Paul Barber Bob Cattrall Jon Potter Richard Dodds Billy McConnell Norman Hughes David Westcott Richard Leman Steve Batchelor Sean Kerly James Duthie Kulbir Bhaura Mark Precious | Gyeplabda | Férfi |
3 Bronz | Holgate-Leng, VirginiaVirginia Holgate-Leng | Lovaglás | Egyéni lovastusa |
3 Bronz | Wells, BobbyBobby Wells | Ökölvívás | Szupernehézsúly |
3 Bronz | Dagger, BarryBarry Dagger | Sportlövészet | Férfi légpuska |
3 Bronz | Allan, AlisterAlister Allan | Sportlövészet | Férfi sportpuska összetett |
3 Bronz | Sullivan, MichaelMichael Sullivan | Sportlövészet | Férfi sportpuska fekvő |
3 Bronz | Mercer, DavidDavid Mercer | Súlyemelés | 90 kg |
3 Bronz | Cochran, NeilNeil Cochran Paul Easter Paul Howe Andrew Astbury | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
3 Bronz | Cochran, NeilNeil Cochran | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
3 Bronz | Croft, JuneJune Croft | Úszás | Női 400 m gyors |
3 Bronz | Hardcastle, SarahSarah Hardcastle | Úszás | Női 800 m gyors |
3 Bronz | Richards, JoJo Richards Peter Allam | Vitorlázás | Soling |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mike McFarlane | 100 m | 10,47 | 3. | 18.* | 10,36 | 4. | 8. | 10,45 | 3. | 9. | 10,27 | 5. |
Donovan Reid | 10,41 | 2. | 12.* | 10,47 | 2. | 15. | 10,32 | 3. | 4. | 10,33 | 7. | |
Allan Wells | 10,32 | 1. | 3.* | 10,33 | 2. | 5.* | 10,71 | 8. | 16. | kiesett | ||
Ade Mafe | 200 m | 21,24 | 2. | 26.* | 20,55 | 3. | 7. | 20,63 | 3. | 7. | 20,85 | 8. |
Buster Watson | 21,26 | 3. | 28. | 21,14 | 6. | 22. | kiesett | |||||
Kriss Akabusi | 400 m | 45,64 | 1. | 4. | 45,43 | 3. | 10. | 45,69 | 7. | 14. | kiesett | |
Todd Bennett | 46,09 | 3. | 16. | 45,51 | 5. | 11. | kiesett | |||||
Phil Brown | 46,26 | 3. | 22.* | 46,63 | 7. | 21. | kiesett | |||||
Peter Elliott | 800 m | 1:46,98 | 2. | 14. | 1:45,49 | 4. | 6. | kiesett | ||||
Sebastian Coe | 1:45,71 | 1. | 2. | 1:46,75 | 3. | 22. | 1:45,51 | 1. | 7. | 1:43,64 | ||
1500 m | 3:45,30 | 2. | 25. | 3:35,81 | 3. | 3. | 3:32,53 | |||||
Steve Cram | 3:40,33 | 1. | 11. | 3:36,30 | 1. | 6. | 3:33,40 | |||||
Steve Ovett | 3:49,23 | 1. | 33. | 3:36,55 | 4. | 10.* | nem ért célba | |||||
800 m | 1:46,66 | 2. | 7. | 1:45,72 | 2. | 12. | 1:44,81 | 4. | 4. | 1:52,28 | 8. | |
Tim Hutchings | 5000 m | 13:46,01 | 3. | 8. | 13:28,60 | 5. | 5. | 13:11,50 | 4. | |||
Eamonn Martin | 13:46,16 | 2.* | 9.** | 13:41,70 | 5. | 15. | 13:53,34 | 13. | ||||
Dave Moorcroft | 13:51,40 | 2. | 23. | 13:28,44 | 2. | 2. | 14:16,61 | 14. | ||||
Mike McLeod | 10 000 m | 28:24,92 | 5. | 13. | 28:06,22 | |||||||
Steve Jones | 28:15,22 | 4. | 4. | 28:28,08 | 8. | |||||||
Nick Rose | 28:31,13 | 5. | 20. | 28:31,73 | 12. | |||||||
Charlie Spedding | Maraton | 2:09:58 | ||||||||||
Hugh Jones | 2:13:57 | 12. | ||||||||||
Geoff Smith | nem ért célba | |||||||||||
Wilbert Greaves | 110 m gát | 14,04 | 3. | 11. | 13,86 | 5. | 8.* | kiesett | ||||
Nigel Walker | 14,07 | 3. | 14.* | nem ért célba | kiesett | |||||||
Mark Holtom | kizárták | kiesett | ||||||||||
Martin Briggs | 400 m gát | 50,80 | 4. | 25. | kiesett | |||||||
Martin Gillingham | 52,15 | 6. | 38. | kiesett | ||||||||
Phil Beattie | 51,27 | 8. | 30.** | kiesett | ||||||||
Colin Reitz | 3000 m akadály | 8:29,33 | 5. | 9. | 8:18,62 | 4.* | 4.* | 8:15,48 | 5. | |||
Roger Hackney | 8:30,31 | 2. | 14. | 8:20,77 | 5. | 11. | 8:27,10 | 10. | ||||
Paul Davies-Hale | 8:31,97 | 7. | 21. | 8:26,15 | 8. | 15. | kiesett | |||||
Philip Vesty | 20 km gyaloglás | 1:27:28 | 13. | |||||||||
Ian McCombie | 1:28:53 | 19. | ||||||||||
Steve Barry | 1:30:46 | 24. | ||||||||||
Chris Maddocks | 50 km gyaloglás | 4:26:33 | 16. | |||||||||
Daley Thompson Donovan Reid Mike McFarlane Allan Wells | 4 × 100 m váltó | 39,00 | 2. | 3. | 38,68 | 2. | 3. | 39,13 | 7. | |||
Kriss Akabusi Garry Cook Todd Bennett Phil Brown | 4 × 400 m váltó | 3:06,10 | 1. | 10. | 3:02,98 | 2. | 3. | 2:59,13 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Geoff Parsons | Magasugrás | 221 cm | 15. | kiesett | |
Mark Naylor | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Jeff Gutteridge | Rúdugrás | 530 cm | 10. | 510 cm | 11. |
Keith Stock | 520 cm | 16. | kiesett | ||
Keith Connor | Hármasugrás | 16,60 m | 8. | 16,87 m | |
Eric McCalla | 17,01 m | 2. | 16,66 m | 8. | |
John Herbert | 16,64 m | 6. | 16,40 m | 10. | |
Richard Slaney | Diszkoszvetés | 57,66 m | 15. | kiesett | |
Bob Weir | 60,92 m | 10. | 61,36 m | 10. | |
Kalapácsvetés | 71,34 m | 11. | 72,62 m | 8. | |
Martin Girvan | 72,66 m | 8. | 72,32 m | 9. | |
Matt Mileham | 71,80 m | 9. | érvényes dobás nélkül | ||
Dave Ottley | Gerelyhajítás | 85,68 m | 2. | 85,74 m | |
Roald Bradstock | 83,06 m | 3. | 81,22 m | 7. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Daley Thompson | Tízpróba | 10,44 | 948 | 801 cm | 1.022 | 15,72 m | 831 | 203 cm | 882 | 46,97 | 950 | 14,33 | 923 | 46,56 m | 810 | 500 cm | 1.052 | 65,24 m | 824 | 4:35,00 | 556 | 8798 | |
Brad McStravick | 10,92 | 824 | 682 cm | 782 | 13,38 m | 689 | 194 cm | 804 | 48,68 | 866 | 15,01 | 847 | 45,54 m | 791 | 430 cm | 884 | 61,54 m | 780 | 4:25,15 | 623 | 7890 | 11. | |
Colin Boreham | 11,46 | 696 | 690 cm | 800 | 13,51 m | 697 | 197 cm | 831 | 50,19 | 797 | 15,48 | 799 | 44,10 m | 765 | 420 cm | 859 | 52,66 m | 668 | 4:32,50 | 573 | 7485 | 20. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Heather Hunte-Oakes | 100 m | 11,32 | 3. | 7. | 11,54 | 3. | 12. | 11,57 | 4. | 1. | 11,43 | 7. |
Shirley Thomas | 11,91 | 3. | 28. | 12,13 | 7. | 27. | kiesett | |||||
Joan Baptiste | 200 m | 23,31 | 2. | 9. | 23,11 | 2. | 12. | 22,86 | 5. | 10. | kiesett | |
Sandra Whittaker | 23,22w | 3. | 6. | 22,98 | 5. | 10. | kiesett | |||||
Kathy Smallwood-Cook | 23,71 | 1. | 17. | 23,02 | 3. | 11. | 22,38 | 3. | 4. | 22,10 | 4. | |
400 m | 52,64 | 2. | 10. | 51,49 | 2. | 6. | 49,43 | |||||
Michelle Probert-Scutt | 52,89 | 4. | 14.* | 52,07 | 6. | 9. | kiesett | |||||
Helen Barnett-Burkart | 52,94 | 3. | 16. | 52,26 | 8. | 12. | kiesett | |||||
Lorraine Baker | 800 m | 2:01,73 | 3. | 5. | 2:00,66 | 4. | 5. | 2:00,03 | 5. | |||
Chris Benning | 1500 m | 4:10,48 | 1.* | 7.* | 4:04,70 | 5. | ||||||
Christina Boxer-Cahill | 4:07,40 | 4. | 4. | 4:05,53 | 6. | |||||||
Lynne MacDougall | 4:09,08 | 5. | 5. | 4:10,58 | 11. | |||||||
Wendy Sly | 3000 m | 8:58,66 | 3. | 15. | 8:39,47 | |||||||
Zola Budd-Pieterse | 8:44,62 | 3. | 4. | 8:48,80 | 7. | |||||||
Jane Furniss-Shields | 8:48,00 | 6. | 10. | kiesett | ||||||||
Priscilla Welch | Maraton | 2:28:54 | 6. | |||||||||
Joyce Smith | 2:32:48 | 11. | ||||||||||
Sarah Rowell | 2:34:08 | 14. | ||||||||||
Shirley Strong | 100 m gát | 12,86 | 1. | 1. | 13,16 | 2. | 5. | 12,88 | ||||
Sharon Colyear-Danville | 13,46 | 3. | 11. | 13,35 | 5. | 8. | kiesett | |||||
Gladys Taylor | 400 m gát | 57,64 | 4. | 13. | 56,72 | 5. | 12. | kiesett | ||||
Sue Morley | 58,71 | 3. | 19. | 56,67 | 7. | 11. | kiesett | |||||
Simone Jacobs Kathy Smallwood-Cook Bev Goddard-Callender Heather Hunte-Oakes | 4 × 100 m váltó | 43,47 | 2. | 3. | 43,11 | |||||||
Michelle Probert-Scutt Helen Barnett-Burkart Gladys Taylor Joslyn Hoyte-Smith | 4 × 400 m váltó | 3:27,68 | 3. | 3. | 3:25,51 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Diana Elliott-Davies | Magasugrás | 190 cm | 8. | 188 cm | 9. |
Judy Livermore-Simpson | 184 cm | 19. | kiesett | ||
Sue Hearnshaw | Távolugrás | 664 cm | 3. | 680 cm | |
Judy Oakes | Súlylökés | 18,14 m | 4. | ||
Venissa Head | 17,90 m | 6. | |||
Diszkoszvetés | 55,24 m | 8. | 58,18 m | 7. | |
Meg Ritchie | 56,00 m | 6. | 62,58 m | 5. | |
Tessa Sanderson | Gerelyhajítás | 61,58 m | 5. | 69,56 m | |
Fatima Whitbread | 65,30 m | 1. | 67,14 m | ||
Sharon Gibson | 60,88 m | 8. | 59,66 m | 9. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Judy Livermore-Simpson | Hétpróba | 13,07 | 992 | 186 cm | 1086 | 13,86 m | 830 | 24,95 | 851 | 633 cm | 978 | 33,64 m | 662 | 2:13,01 | 881 | 6280 | 5. |
Kim Hagger | 13,39 | 946 | 186 cm | 1086 | 12,29 m | 737 | 24,72 | 871 | 637 cm | 986 | 35,42 m | 692 | 2:18,44 | 809 | 6127 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gary Moores | 52 kg | B csoport Farag Ali (EGY) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
Brian Aspen | 57 kg | A csoport Marwan Suhail Aboud (IRQ) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
Mark Dunbar | 62 kg | B csoport | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Steve Bayliss | 68 kg | A csoport Francisco Iglesias (ESP) | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Fitz Walker | 74 kg | B csoport | 9. | kiesett | helyezetlen | ||
Stefan Kurpas | 82 kg | B csoport Chris Rinke (CAN) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
Noel Loban | 90 kg | B csoport Bodo Lukowski (FRG) | 2. | Clark Davis (CAN) 5–1 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Neil Eckersley | Légsúly | B | Anders Hellqvist (SWE) GY | Rafael González (MEX) GY | Eddy Koaz (ISR) GY | Hoszokava Sindzsi (JPN) V | Felice Mariani (ITA) GY | ||||||
Stephen Gawthorpe | Harmatsúly | A | erőnyerő | Rui Rosa (POR) GY | Macuoka Josijuki (JPN) V | Philip Laats (BEL) V | Constantin Niculae (ROM) V | Marc Alexandre (FRA) V | 5. | ||||
Kerrith Brown | Könnyűsúly | B | Vojo Vujević (YUG) GY | Steffen Stranz (FRG) GY | Liao Tö-cseng (Liaw Der-Cheng) (TPE) GY | An Bjonggun (An Byeong-Geun) (KOR) V | Nakanisi Hidetosi (JPN) GY | ||||||
Neil Adams | Váltósúly | A | erőnyerő | Rob Henneveld (HOL) GY | Sayed Al-Tubaikh (KUW) GY | Michel Nowak (FRA) GY | Filip Leščak (YUG) GY | Frank Wieneke (FRG) | |||||
Densign White | Középsúly | B | Eric-Louis Bessi (MON) GY | Alfonso García (ESP) GY | Robert Berland (USA) V | Magnus Büchel (LIE) GY | Wálter Carmona (BRA) V | 5. | |||||
Nicholas Kokotaylo | Félnehézsúly | B | Metin Orgarun (TUR) GY | Essambo Ewane (CMR) GY | Günther Neureuther (FRG) V | kiesett | 11. | ||||||
Elvis Gordon | Nehézsúly | A | Cso Jongcshol (Jo Yong-Cheol) (KOR) V | kiesett | 11. | ||||||||
Paul Radburn | Nyílt | B | Arthur Schnabel (FRG) V | kiesett | 11. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
John Beattie Richard Stanhope | Kormányos nélküli kettes | 7:16,39 | 3. | erőnyerő | 7:09,17 | 6. | B | 7:08,07 | 6. | 12. | |
Adrian Genziani Bill Lang Alan Inns | Kormányos kettes | 7:20,51 | 3. | 7:38,20 | 4. | B | 7:27,56 | 2. | 8. | ||
Jonathan Clift John Garrett Martin Knight John Bland | Kormányos nélküli négyes | 6:23,95 | 5. | 6:32,84 | 4. | B | 6:32,13 | 3. | 9. | ||
Martin Cross Richard Budgett Andy Holmes Steve Redgrave Adrian Ellison | Kormányos négyes | 6:18,79 | 1. | erőnyerő | A | 6:18,64 | 1. | ||||
Duncan McDougall Chris Mahoney Salih Hassan Clive Roberts Adam Clift John Pritchard Malcolm McGowan Allan Whitwell Colin, Lord Moynihan | Nyolcas | 5:55,18 | 3. | 6:00,45 | 3. | A | 5:47,01 | 5. | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Beryl Mitchell | Egypárevezős | 3:45,18 | 1. | erőnyerő | 3:56,59 | 3. | A | 3:51,20 | 6. | 6. | |
Nonie Ray Sally Bloomfield | Kétpárevezős | 3:37,72 | 4. | 3:38,89 | 6. | B | 3:40,08 | 2. | 8. | ||
Kate Panter Ruth Howe | Kormányos nélküli kettes | A | 3:48,53 | 6. | 6. | ||||||
Teresa Millar Jean Genchi Joanna Toch Katie Ball Kathy Talbot | Kormányos négyes | 3:32,27 | 4. | 3:33,42 | 3. | B | 3:33,72 | 1. | 7. | ||
Alexa Forbes Kate McNicol Kate Holroyd Belinda Holmes Sarah Hunter-Jones Astrid Ayling Ann Callaway Gill Hodges Sue Bailey | Nyolcas | A | 3:04,51 | 5. | 5. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Brit férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 | 5 | +5 | 9 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 2 | 3 | 0 | 16 | 7 | +9 | 7 |
Hollandia (HOL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 16 | 9 | +7 | 7 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 2 | 2 | 10 | 10 | 0 | 4 |
Kenya (KEN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 5 | 14 | –9 | 2 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | 19 | –12 | 1 |
1984. július 30. 17:15 Sablon:1984FgyepGBRKEN
| Nagy-Britannia (GBR) | 2–1 | Kenya (KEN) | |
(1–1) |
1984. augusztus 1. 15:30 Sablon:1984FgyepGBRCAN
| Nagy-Britannia (GBR) | 3–1 | Kanada (CAN) | |
(2–0) |
1984. augusztus 3. 13:45 Sablon:1984FgyepGBRNZL
| Nagy-Britannia (GBR) | 1–0 | Új-Zéland (NZL) | |
(1–0) |
1984. augusztus 5. 13:45 Sablon:1984FgyepGBRNED
| Nagy-Britannia (GBR) | 4–3 | Hollandia (HOL) | |
(2–0) |
1984. augusztus 7. 8:00 Sablon:1984FgyepGBRPAK
| Nagy-Britannia (GBR) | 0–0 | Pakisztán (PAK) | |
- Elődöntő
1984. augusztus 9. 16:45 Sablon:1984FgyepFRGGBR
| NSZK (FRG) | 1–0 | Nagy-Britannia (GBR) | |
(0–0) |
- Bronzmérkőzés
1984. augusztus 11. 9:15 Sablon:1984FgyepGBRAUS
| Nagy-Britannia (GBR) | 3–2 | Ausztrália (AUS) | |
(1–2) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Nagy-Britannia (GBR) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Steven Hallard | Férfi egyéni | 1235 | 16. | 1238 | 20. | 2473 | 21. |
Peter Gillam | 1223 | 29. | 1212 | 32. | 2435 | 30. | |
Richard Priestman | 1172 | 48. | 1167 | 47. | 2339 | 48. | |
Eileen Robinson | Női egyéni | 1198 | 32. | 1210 | 24. | 2408 | 29. |
Angela Goodall | 1209 | 28. | 1192 | 31. | 2401 | 30. | |
Susan Willcox | 1231 | 14. | 1167 | 36. | 2398 | 31. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
David Upson | Kajak egyes 500 m | 1:52,55 | 4. | 7. | 1:54,72 | 2. | 5. | 1:49,26 | 3. | 6. | 1:49,32 | 5. |
Stephen Jackson | Kajak egyes 1000 m | 3:55,12 | 2. | 5. | erőnyerő | 3:56,57 | 1. | 4. | 3:52,25 | 8. | ||
Andrew Sheriff Jeremy West | Kajak kettes 500 m | 1:37,54 | 1. | 5. | erőnyerő | 1:36,56 | 1. | 3. | 1:36,73 | 8. | ||
Christopher Canham Jan Raciborski | Kajak kettes 1000 m | 3:35,93 | 3. | 12. | erőnyerő | 3:35,77 | 4. | 13. | kiesett | |||
Grayson Bourne Andrew Sheriff Kevin Smith Jeremy West | Kajak négyes 1000 m | 3:21,05 | 7. | 14. | 3:18,67 | 1. | 4. | 3:07,52 | 3. | 4. | 3:04,59 | 5. |
Stephen Train | Kenu egyes 500 m | 2:08,80 | 5. | 10. | 2:12,69 | 1. | 4. | 2:06,01 | 4. | 10. | kiesett | |
Kenu egyes 1000 m | 4:21,71 | 4. | 6. | 4:23,15 | 1. | 1. | 4:16,64 | 6. | ||||
Eric Jamieson Andrew Train | Kenu kettes 500 m | 1:52,22 | 3. | 7. | erőnyerő | 1:49,59 | 7. | |||||
Andrew Train Stephen Train | Kenu kettes 1000 m | 3:59,70 | 2. | 7. | erőnyerő | 4:00,92 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lesley Smither | Kajak egyes 500 m | 2:10,81 | 5. | 10. | 2:03,80 | 3. | 3. | 2:04,09 | 9. |
Lucy Perrett Lesley Smither | Kajak kettes 500 m | 1:54,98 | 3. | 7. | 1:51,73 | 8. | |||
Janine Lawler Lucy Perrett Lesley Smither Deborah Watson | Kajak négyes 500 m | 1:46,30 | 8. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mark Bell | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Neil Martin | nem ért célba | ||
Pete Sanders | nem ért célba | ||
Darryl Webster | nem ért célba | ||
Steve Poulter Keith Reynolds Pete Sanders Darryl Webster | Csapat időfutam | 2:05:51 (+7:23) | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Catherine Swinnerton | Mezőnyverseny | 2:13:28 (+2:14) | 13. |
Linda Gornall | 2:13:28 (+2:14) | 17. | |
Maria Blower | 2:22:03 (+10:49) | 29. | |
Muriel Sharp | 2:22:03 (+10:49) | 30. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Mark Barry | Férfi egyéni | James Joseph (GUY) Gene Samuel (TRI) 11,84 | 1. | Frank Orban (BEL) 11,33 | 2. | Rosman Alwi (MAL) 11,64 | 1. | Nelson Vails (USA) Fredy Schmidtke (FRG) 11,05 | 3. | Li Fu-hsziang (Lee Fu-Hsiang) (TPE) Nakatake Kacuo (JPN) 11,67 | 3. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mark Barry | Férfi egyéni | 1:09,54 | 18. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Shaun Wallace | Férfi egyéni | 4:51,91 | 11. | Dean Woods (AUS) 4:43,72 | 4:50,80 | kiesett | 12. | |||||
Steve Bent | 5:02,17 | 26. | kiesett | |||||||||
Steve Bent Paul Curran Mark Noble Adrian Timmis | Férfi csapat | 4:36,74 | 12. | kiesett |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Shaun Wallace | Férfi | 18 | –1 | 8. | 1 | –3 | 21. |
Paul Curran | 13 | –2 | 9. | 13 | –4 | 22. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Christopher Bartle | Wily Trout | Egyéni | 1547 | 11. | 1279 | 6. |
Jane Bartle-Wilson | Pinocchio | 1489 | 23. | kiesett | ||
Jennie Loriston-Clarke | Prince Consort | 1427 | 30. | kiesett | ||
Christopher Bartle Jane Bartle-Wilson Jennie Loriston-Clarke | lásd fentebb | Csapat | 4463 | 8. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Tim Grubb | Linky | Egyéni | 8,25 | 13. | 9,00 | 20. | 17,25 | 13. |
John Whitaker | Ryan's Son | 12,00 | 15. | 8,00 | 10. | 20,00 | 14. | |
Michael Whitaker | Overton Amanda | 0,00 | 1. | 28,50 | 26. | 28,50 | 24. | |
Michael Whitaker John Whitaker Steven Smith Tim Grubb | Overton Amanda Ryan's Son Shining Example Linky | Csapat | 24,00 | 4. | 12,75 | 2. | 36,75 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Virginia Holgate-Leng | Priceless | Egyéni | 56,40 | 7. | 0,40 | 5. | 0,00 | 1. | 56,80 | |
Lucinda Prior-Palmer-Green | Regal Realm | 63,80 | 22. | 0,00 | 1. | 0,00 | 1. | 63,80 | 6. | |
Ian Stark | Oxford Blue | 56,40 | 7. | 7,20 | 9. | 5,00 | 23. | 68,60 | 9. | |
Diana Clapham | Windjammer | 70,00 | 35. | 95,20 | 34. | 0,00 | 1. | 165,20 | 32. | |
Virginia Holgate-Leng Lucinda Prior-Palmer-Green Ian Stark Diana Clapham | lásd fentebb | Csapat | 176,60 | 4. | 7,60 | 2. | 0,00 | 1. | 189,20 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Nigel Stanton | Egyéni műugrás | 521,61 | 15. | kiesett | |
Chris Snode | 592,68 | 5. | 609,51 | 5. | |
Egyéni toronyugrás | 507,96 | 6. | 524,40 | 7. | |
Bob Morgan | 474,09 | 14. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alison Childs | Egyéni műugrás | 400,68 | 19. | kiesett | |
Carolyn Roscoe | Egyéni toronyugrás | 312,39 | 18. | kiesett | |
Lindsey Fraser | 295,86 | 19. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
John Lyon | Papírsúly | Alego Akomi (SUD) 5:0 | Yehuda Ben Haim (ISR) 5:0 | Paul Gonzales (USA) 1:4 | kiesett | 5. | ||
Pat Clinton | Légsúly | Leonard Makhanya (SWZ) 5:0 | Redžep Redžepovski (YUG) KO | kiesett | 9. | |||
John Hyland | Harmatsúly | erőnyerő | Mun Szonggil (Mun Seong-Gil) (KOR) feladta | kiesett | 17. | |||
Kevin Taylor | Pehelysúly | erőnyerő | Jonathan Magagula (SWZ) 5:0 | Pak Hjongok (Park Hyeong-Ok) (KOR) 2:3 | kiesett | 9. | ||
Alex Dickson | Könnyűsúly | erőnyerő | Desiré Ollo (GAB) 5:0 | Luis Ortíz (PUR) KO | kiesett | 9. | ||
Dave Griffiths | Kisváltósúly | erőnyerő | Clifton Charleswell (ISV) 5:0 | Dhawee Umponmaha (THA) 1:4 | kiesett | 9. | ||
Mickey Hughes | Váltósúly | Paul Rasamimanana (MAD) 5:0 | Rudel Obreja (ROM) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Rod Douglas | Nagyváltósúly | erőnyerő | Stephen Okumu (KEN) 4:1 | Ogivara Csiharu (JPN) 4:1 | Shawn O'Sullivan (CAN) 0:5 | kiesett | 5. | |
Brian Schumacher | Középsúly | erőnyerő | Virgil Hill (USA) 0:5 | kiesett | 9. | |||
Tony Wilson | Félnehézsúly | erőnyerő | Roberto Oviedo (ARG) RSC | Mustapha Moussa (ALG) 0:5 | kiesett | 5. | ||
Doug Young | Nehézsúly | erőnyerő | Georgios Stefanopoulos (GRE) KO | kiesett | 9. | |||
Bobby Wells | Szupernehézsúly | erőnyerő | Viliami Pulu (TGA) KO | Francesco Damiani (ITA) RSC | kiesett |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Richard Phelps | Egyéni | 1:35,20 | 1100 | 3. | 32–19 | 912 | 5. | 3:16,224 | 1304 | 5. | 184 | 780 | 43. | 12:36,57 | 1295 | 1. | 5391 | 4. |
Michael Mumford | 1:36,28 | 950 | 38. | 27–24 | 802 | 22. | 3:24,617 | 1236 | 16. | 190 | 912 | 24. | 14:01,78 | 1040 | 31. | 4940 | 24. | |
Stephen Sowerby | 2:17,51 | 555 | 49. | 20–31 | 648 | 44. | 3:26,318 | 1224 | 19. | 191 | 934 | 19. | 13:07,56 | 1202 | 6. | 4563 | 37. | |
Richard Phelps Michael Mumford Stephen Sowerby | Csapat | 2605 | 15. | 2362 | 9. | 3764 | 2. | 2626 | 10. | 3537 | 2. | 14 894 | 7. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
John Cooke | Gyorstüzelő pisztoly | 583 | 23. |
Graham Harvey | 583 | 23. | |
Arthur Spencer | Szabadpisztoly | 543 | 27. |
Geoffrey Robinson | 521 | 46. | |
Barry Dagger | Légpuska | 587 (szét: 22) | |
Malcolm Cooper | 579 | 15. | |
Sportpuska, összetett | 1173 | ||
Alister Allan | 1162 | ||
Sportpuska, fekvő | 595 | 4. | |
Michael Sullivan | 596 | ||
David Chapman | Futócéllövészet | 569 | 15. |
Michael Meggison | 526 | 22. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Carol Bartlett-Page | Sportpisztoly | 575 | 12. |
Adrienne Bennett | 563 | 27. | |
Irene Daw | Sportpuska, összetett | 551 | 25. |
Légpuska | 378 | 20. | |
Sarah Cooper | 374 | 25. | |
Sportpuska, összetett | 568 | 10. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Peter Boden | Trap | 185 | 14. |
Peter Croft | 183 | 17. | |
Wallace Sykes | Skeet | 193 | 11. |
Paul Bentley | 190 | 24. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Geoffrey Laws | 60 kg | 112,5 | 11. | 137,5 | 11. | 250,0 | 12. |
Dean Willey | 67,5 kg | 140,0 | 3. | 170,0 | 4. | 310,0 | 4. |
Dave Morgan | 75 kg | 145,0 | 7. | 185,0 | 3. | 330,0 | 4. |
Stephen Pinsent | 137,5 | 9. | 170,0 | 10. | 307,5 | 11. | |
Newton Burrowes | 82,5 kg | 147,5 | 5. | 180,0 | 5. | 327,5 | 4. |
Tony Supple | 135,0 | 13. | 172,5 | 14. | 307,5 | 12. | |
David Mercer | 90 kg | 157,5 | 3. | 195,0 | 3. | 352,5 | |
Keith Boxell | 150,0 | 8. | 192,5 | 9. | 342,5 | 10. | |
Peter Pinsent | 100 kg | 157,5 | 8. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Gary Taylor | 110 kg | 170,0 | 2. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Caroline Holmyard | Egyéni | 87,400 | 14. | 93,00 | 180,400 | 5. | 94,60 | 182,000 | 6. |
Carolyn Wilson | 91,900 | 7. | kiesett | ||||||
Amanda Dodd | 90,466 | 10. | kiesett | ||||||
Caroline Holmyard Carolyn Wilson | Páros | 89,650 | 4. | 92,60 | 182,250 | 4. | 94,40 | 184,050 | 4. |
Torna
Bővebben: Torna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Andrew Morris | Talaj | 19,10 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 55. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 66. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Lólengés | 19,15 | 24. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,40 | 47. | 114,900 | 24. | |
Keith Langley | Talaj | 18,45 | 63. | kiesett | |
Ugrás | 19,35 | 53. | kiesett | ||
Korlát | 18,70 | 53. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,50 | 25. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,30 | 33. | kiesett | ||
Lólengés | 18,80 | 43. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,10 | 50. | 113,350 | 34. | |
Terry Bartlett | Talaj | 19,30 | 25. | kiesett | |
Ugrás | 19,65 | 10. | kiesett | ||
Korlát | 18,95 | 43. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,35 | 37. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,10 | 46. | kiesett | ||
Lólengés | 18,60 | 57. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,95 | 40. | 76,375 | 36. | |
Barry Winch | Talaj | 18,70 | 59. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 32. | kiesett | ||
Korlát | 18,40 | 59. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 48. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,35 | 30. | kiesett | ||
Lólengés | 18,75 | 48. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,90 | 54. | kiesett | ||
Richard Benyon | Talaj | 18,75 | 56. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 66. | kiesett | ||
Korlát | 18,40 | 59. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,90 | 61. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,05 | 51. | kiesett | ||
Lólengés | 17,60 | 67. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,85 | 64. | kiesett | ||
Eddie Van Hoof | Talaj | 18,20 | 68. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 56. | kiesett | ||
Korlát | 17,85 | 68. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,05 | 58. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,60 | 65. | kiesett | ||
Lólengés | 17,25 | 69. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,25 | 69. | kiesett | ||
Terry Bartlett Andrew Morris Keith Langley Barry Winch Richard Benyon Eddie Van Hoof | Csapat összetett | 571,00 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Natalie Davies | Talaj | 19,10 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 18,85 | 48. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,65 | 30. | kiesett | ||
Gerenda | 18,45 | 36. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,05 | 30. | 75,775 | 19. | |
Amanda Harrison | Talaj | 19,05 | 30. | kiesett | |
Ugrás | 19,10 | 32. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,45 | 36. | kiesett | ||
Gerenda | 17,95 | 53. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,55 | 38. | 75,225 | 22. | |
Kathy Williams | Talaj | 18,85 | 39. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,15 | 44. | kiesett | ||
Gerenda | 18,30 | 39. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,45 | 39. | 74,925 | 25. | |
Lisa Young | Talaj | 19,00 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 18,70 | 55. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,75 | 25. | kiesett | ||
Gerenda | 17,60 | 61. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,05 | 43. | kiesett | ||
Hayley Price | Talaj | 18,95 | 35. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,65 | 52. | kiesett | ||
Gerenda | 18,30 | 39. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,05 | 43. | kiesett | ||
Sally Larner | Talaj | 19,00 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 21. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,60 | 53. | kiesett | ||
Gerenda | 17,75 | 59. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,60 | 48. | kiesett | ||
Natalie Davies Amanda Harrison Kathy Williams Hayley Price Lisa Young Sally Larner | Csapat összetett | 373,85 | 7. |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Lorraine Priest | Egyéni | 35,25 | 28. | kiesett | |
Jacquie Leavy | 35,10 | 31. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
David Lowe | 100 m gyors | 51,68 | 2. | 16. | B | 51,48 | 3. | 11. |
Paul Easter | 51,83 | 2. | 21. | kiesett | ||||
200 m gyors | 1:51,80 | 1. | 12. | B | 1:51,70 | 1. | 9. | |
Andrew Astbury | 1:52,01 | 2. | 14. | B | 1:53,02 | 7. | 15. | |
400 m gyors | 3:58,41 | 4. | 18. | B | 3:58,14 | 6. | 14. | |
Paul Howe | 4:04,07 | 5. | 25. | kiesett | ||||
David Stacey | 1500 m gyors | 15:30,10 | 4. | 12. | kiesett | |||
Stuart Willmott | 15:57,79 | 5. | 21. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:32,90 | 5. | 14. | B | 4:31,10 | 7. | 15. | |
Steve Poulter | 4:25,38 | 4. | 8. | A | 4:25,80 | 7. | 7. | |
Andy Jameson | 100 m pillangó | 54,59 | 1. | 4. | A | 54,28 | 5. | 5. |
Ian Collins | 56,41 | 4. | 23. | kiesett | ||||
100 m hát | 1:00,08 | 5. | 28. | kiesett | ||||
Neil Harper | 58,50 | 2. | 17. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:09,48 | 4. | 24. | kiesett | ||||
Neil Cochran | 2:05,58 | 3. | 14. | B | 2:05,72 | 6. | 14. | |
200 m vegyes | 2:05,39 | 1. | 4. | A | 2:04,38 | 3. | ||
Robin Brew | 2:04,13 | 1. | 2. | A | 2:04,52 | 4. | 4. | |
Iain Campbell | 100 m mell | 1:04,81 | 3. | 14. | B | 1:05,02 | 6. | 14. |
200 m mell | 2:20,78 | 2. | 12. | B | 2:20,62 | 3. | 11. | |
Adrian Moorhouse | 2:19,83 | 2. | 9. | B | 2:18,83 | 1. | 9. | |
100 m mell | 1:04,06 | 1. | 7. | A | 1:03,25 | 4. | 4. | |
Nick Hodgson | 200 m pillangó | 2:01,64 | 3. | 14. | B | 2:01,24 | 3. | 11. |
Philip Hubble | 2:02,76 | 3. | 17. | B | 2:03,06 | 8. | 16. | |
David Lowe Roland Lee Paul Easter Richard Burrell | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:24,59 | 3. | 4. | A | 3:23,61 | 5. | 5. |
Neil Cochran Paul Easter Paul Howe Andrew Astbury | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:26,83 | 2. | 3. | A | 7:24,78 | 3. | |
Neil Harper Adrian Moorhouse Andy Jameson Richard Burrell David Lowe | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:49,86 | 2. | 7. | A | 3:47,39 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Annabelle Cripps | 800 m gyors | 8:58,09 | 4. | 14. | kiesett | |||
200 m gyors | 2:04,44 | 3. | 15. | B | 2:04,90 | 7. | 15. | |
June Croft | 2:01,05 | 1. | 3. | A | 2:00,64 | 6. | 6. | |
400 m gyors | 4:15,51 | 1. | 5. | A | 4:11,49 | 3. | ||
100 m gyors | 57,12 | 1. | 27. | A | 56,90 | 6. | 6. | |
Nikki Fibbens | 57,80 | 2. | 33. | B | 57,36 | 3. | 11. | |
100 m pillangó | 1:02,98 | 3. | 12. | B | 1:01,48 | 2. | 10. | |
Ann Osgerby | 1:03,09 | 3. | 13. | B | 1:02,98 | 5. | 13. | |
200 m pillangó | 2:16,31 | 3. | 15. | B | 2:19,10 | 8. | 16. | |
Samantha Purvis | 2:11,97 | 1. | 3. | A | 2:12,33 | 5. | 5. | |
Sarah Hardcastle | 400 m gyors | 4:11,55 | 2. | 2. | A | 4:10,27 | 2. | |
800 m gyors | 8:35,87 | 1. | 3. | A | 8:32,60 | 3. | ||
400 m vegyes | 4:55,78 | 5. | 12. | B | 4:51,55 | 1. | 9. | |
Gaynor Stanley | 4:53,70 | 3. | 7. | A | 4:52,83 | 7. | 7. | |
200 m vegyes | 2:24,94 | 4. | 18. | B | 2:21,71 | 5. | 13. | |
200 m mell | 2:38,54 | 6. | 16. | B | 2:39,32 | 7. | 15. | |
Suki Brownsdon | 2:35,54 | 3. | 7.* | A | 2:35,07 | 7. | 7. | |
Beverley Rose | 100 m hát | 1:03,61 | 2. | 4. | A | 1:04,16 | 7. | 7. |
Catherine White | 1:05,03 | 4. | 14. | B | 1:04,99 | 5. | 13. | |
200 m hát | 2:18,02 | 4. | 9. | B | 2:17,63 | 2. | 10. | |
Kathy Read | 2:18,92 | 3. | 12. | B | 2:18,33 | 3. | 11. | |
Jean Hill | 100 m mell | 1:11,37 | 2. | 3. | A | 1:11,82 | 8. | 8. |
Sandra Bowman | 1:12,92 | 4. | 17. | kiesett | ||||
Zara Long | 200 m vegyes | 2:23,89 | 4. | 16. | B | 2:22,25 | 6. | 14. |
June Croft Nikki Fibbens Debra Gore Annabelle Cripps | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:51,47 | 4. | 6. | A | 3:50,12 | 6. | 6. |
Beverley Rose Jean Hill Nikki Fibbens June Croft | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:16,83 | 3. | 4. | A | 4:14,05 | 4. | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
David Hackford | Szörfvitorlázás | (45,0*) | 26,0 | (45,0**) | 25,0 | 17,0 | 16,0 | 16,0 | 145,0 | 21. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Mike McIntyre | Finn dingi | 19,0 | (21,0) | 8,0 | 11,7 | 8,0 | 16,0 | 8,0 | 70,7 | 7. |
Cathy Foster Peter Newlands | 470-es osztály | (20,0) | 13,0 | 15,0 | 10,0 | 13,0 | 19,0 | 0,0 | 70,0 | 7. |
Iain Woolward John Maddocks | Csillaghajó | 10,0 | 18,0 | 14,0 | (23,0) | 18,0 | 10,0 | 8,0 | 78,0 | 9. |
David Campbell-James Robert White | Tornádó | 3,0 | 10,0 | 3,0 | (14,0) | 11,7 | 13,0 | 13,0 | 53,7 | 6. |
Chris Law Edward Leask Jeremy Richards | Soling | 3,0 | 14,0 | (19,0) | 3,0 | 16,0 | 5,7 | 13,0 | 54,7 | 4. |
Jo Richards Peter Allam | Repülő hollandi | (17,0) | 5,7 | 10,0 | 8,0 | 8,0 | 14,0 | 3,0 | 48,7 |
* - kizárták
** - nem ért célba
Vívás
Bővebben: Vívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bill Gosbee | Tőr, egyéni | 10. csoport Greg Massialas (USA) | 1. | 6. csoport Khaled Al-Awadhi (KUW) | 2. | 1. csoport Azuma Nobujuki (JPN) | 6. | kiesett | 23. | ||||||
Pierre Harper | 8. csoport Csu Si-seng (Chu Shisheng) (CHN) | 1. | 8. csoport Sergio Turiace (ARG) | 4. | kiesett | 26. | |||||||||
Nick Bell | 6. csoport Georg Somloi (AUT) | 3. | 5. csoport Greg Massialas (USA) | 5. | kiesett | 31. | |||||||||
Steven Paul | Párbajtőr, egyéni | 9. csoport Lam Tak Chuen (HKG) | 1. | 4. csoport Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) (KOR) | 3. | 2. csoport John Llewellyn (GBR) | 5. | kiesett | 20. | ||||||
John Llewellyn | 3. csoport Lee Shelley (USA) | 1. | 2. csoport Mohamed Al-Thuwani (KUW) | 3. | 2. csoport John Llewellyn (GBR) | 6. | kiesett | 22. | |||||||
Jonathan Stanbury | 1. csoport Ali Murat Dizioğlu (TUR) | 5. | kiesett | 61. | |||||||||||
Mark Slade | Kard, egyéni | 6. csoport Ildemaro Sánchez (VEN) | 3. | 5. csoport Olivier Martini (MON) | 4. | 4. csoport Hans Brandstätter (AUT) | 5. | kiesett | 18. | ||||||
Richard Cohen | 5. csoport Csen Csin-csu (Chen Jinchu) (CHN) | 4. | 2. csoport Jean-Marie Banos (CAN) | 3. | 1. csoport John Zarno (GBR) | 5. | kiesett | 21. | |||||||
John Zarno | 2. csoport João Marquilhas (POR) | 5. | 4. csoport Antonio García (ESP) | 4. | 1. csoport John Zarno (GBR) | 6. | kiesett | 23. | |||||||
Bill Gosbee Pierre Harper Nick Bell Rob Bruniges Graham Paul | Tőr, csapat | 2. csoport | 2. | Olaszország (ITA) 2–9 | Az 5–8. helyért Kína (CHN) 9–4 | Az 5. helyért Egyesült Államok (USA) 6–9 | 6. | ||||||||
Ralph Johnson John Llewellyn Neal Mallett Steven Paul Jonathan Stanbury | Párbajtőr, csapat | 2. csoport | 2. | A 7. helyért Franciaország (FRA) 3–9 | Az 5–8. helyért Svédország (SWE) 4–8 | Dél-Korea (KOR) 8 (62)–8 (69) | 8. | ||||||||
Richard Cohen Paul Klenerman Jim Philbin Mark Slade John Zarno | Kard, csapat | 2. csoport Olaszország (ITA) | 4. | kiesett | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Linda Ann Martin | Tőr, egyéni | 2. csoport xxx (ARG) | 3. | 6. csoport Jacynthe Poirier (CAN) | 3. | 3. csoport Debra Waples (USA) | 4. | Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM) 3–8 | Margherita Zalaffi (ITA) 8–7 | Laurence Modaine-Cessac (FRA) 3–8 | kiesett | 10. | |||
Liz Thurley | 5. csoport Barbra Higgins (PAN) | 2. | 5. csoport Mijahara Mieko (JPN) | 3. | 4. csoport Vincent Bradford (USA) | 3. | Véronique Brouquier (FRA) 3–8 | Csu Csing-jüan (Zhu Qingyuan) (CHN) 3–8 | kiesett | 16. | |||||
Fiona McIntosh | 6. csoport Sheila Viard (HAI) | 3. | 2. csoport Oikava Azusza (JPN) | 3. | 2. csoport Christiane Weber (FRG) | 6. | kiesett | 22. | |||||||
Ann Brannon Linda Ann Martin Fiona McIntosh Liz Thurley Katie Arup | Tőr, csapat | 1. csoport Franciaország (FRA) | 3. | kiesett | 7. |
Források
- Great Britain at the 1984 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap