| Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
| Ebben a szócikkben az orosz és ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Fiú 1000 méteres rövidpályás gyorskorcsolya a III. téli ifjúsági olimpián |
|
A fiú 1000 méter nyertesei |
Adatok |
Helyszín | CIG de Malley, Lausanne |
Dátum | január 18. |
Érmesek |
| Csang Szongu (Jang Sungwoo) | Dél-Korea | | I Dzsongmin (Lee Jeongmin) | Dél-Korea | | Li Kung-csao (Li Kongchao) | Kína |
|
|
|
A 2020. évi téli ifjúsági olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya fiú 1000 méteres versenyszámát január 18-án rendezték a Lausanne-i Skating Arenában.
A fináléban kettős dél-koreai siker született. Az aranyérmes a dél-koreai Csang Szongu (Jang Sungwoo) lett, míg honfitársa, I Dzsongmin (Lee Jeongmin) a második helyen végzett. A dobogó harmadik fokára a kínai Li Kung-csao (Li Kongchao) állhatott fel.[1]
A versenyszámban egy magyar versenyző, a 16 esztendős Jászapáti Péter vett részt, aki az előfutamokat követően, összességében a 17. helyen zárta a viadalt.[2]
Versenynaptár
Az időpont(ok) helyi idő szerint olvashatóak (UTC +01:00):
Dátum | Időpont | Forduló |
2020. január 18., szombat | 11:32-12:04 | Előfutam |
2020. január 18., szombat | 12:35-12:51 | Negyeddöntő |
2020. január 18., szombat | 13:14-13:22 | Elődöntő |
2020. január 18., szombat | 13:46-13:55 | Döntő |
Eredmény
Hely. | Versenyző | Nemzet | SSz. | Helyezés |
EF | idő | ND | idő | ED | idő | BD | idő | D | idő |
1 Arany | Csang Szongu (Jang Sungwoo) | Dél-Korea (KOR) | 53 | 2 | 1:27,573 | 1 | 1:34,626 | 1 | 1:45,114 | | | 1 | 1:33,531 |
2 Ezüst | I Dzsongmin (Lee Jeongmin) | Dél-Korea (KOR) | 54 | 1 | 1:41,031 | 2 | 1:34,714 | 2 | 1:45,220 | | | 2 | 1:33,646 |
3 Bronz | Li Kung-csao (Li Kongchao) | Kína (CHN) | 42 | 1 | 1:32,916 | 1 | 1:31,134 | 1 | 1:31,705 | | | 3 | 1:33,851 |
4. | Jonathan So | Egyesült Államok (USA) | 68 | 1 | 1:30,428 | 1 | 1:31,616 | 2 | 1:31,810 | | | 4 | 1:33,896 |
|
5. | Vlagyimir Balbekov | Oroszország (RUS) | 61 | 1 | 1:29,692 | 1 | 1:31,256 | 3 | 1:45,319 | 1 | 1:36,157 | | |
6. | Danyill Nyikolajev | Oroszország (RUS) | 62 | 1 | 1:32,620 | 2 | 1:31,496 | 4 | 1:45,468 | 2 | 1:36,555 | | |
7. | Ethan de Rose | Új-Zéland (NZL) | 58 | 1 | 1:34,230 | 2 | 1:31,751 | 4 | 1:33,167 | 3 | 1:36,892 | | |
8. | Hajasi Koszei | Japán (JPN) | 50 | 1 | 1:37,849 | 2 | 1:31,554 | 3 | 1:32,308 | 4 | 1:36,969 | | |
|
9. | Csang Tien-ji (Zhang Tianyi) | Kína (CHN) | 43 | 1 | 1:27,261 | 3 | 1:34,762 | | | | | | |
10. | Thomas Nadalini | Olaszország (ITA) | 49 | 2 | 1:33,065 | 3 | 1:31,728 | | | | | | |
11. | Félix Pigeon | Kanada (CAN) | 41 | 2 | 1:34,547 | 3 | 1:31,925 | | | | | | |
12. | Sanzhar Zhanissov | Kazahsztán (KAZ) | 52 | 2 | 1:37,947 | 3 | 1:32,521 | | | | | | |
13. | Natthapat Kancharin | Thaiföld (THA) | 65 | 2 | 1:30,038 | 4 | 1:49,235 | | | | | | |
14. | Kieran Guan | Ausztrália (AUS) | 37 | 2 | 1:30,932 | 4 | 1:33,258 | | | | | | |
15. | Danilo Fedorenko | Ukrajna (UKR) | 67 | 2 | 1:33,042 | 4 | 1:32,144 | | | | | | |
16. | Jenning de Boo | Hollandia (NED) | 57 | 2 | 1:41,247 | 4 | 1:35,114 | | | | | | |
|
17. | Jászapáti Péter | Magyarország (HUN) | 48 | 3 | 1:30,944 | | | | | | | | |
18. | Sean Yeo | Malajzia (MAS) | 56 | 3 | 1:31,117 | | | | | | | | |
19. | Warre Van Damme | Belgium (BEL) | 39 | 3 | 1:31,276 | | | | | | | | |
20. | Gabriel Volet | Franciaország (FRA) | 45 | 3 | 1:33,083 | | | | | | | | |
21. | Ljubomir Kalcsev | Bulgária (BUL) | 40 | 3 | 1:33,231 | | | | | | | | |
22. | Stribor Suman | Horvátország (CRO) | 44 | 3 | 1:36,199 | | | | | | | | |
23. | Trevor Tan | Szingapúr (SIN) | 63 | 3 | 1:38,032 | | | | | | | | |
24. | Liao Vej-cseng (Liao Wei-cheng) | Tajvan (TPE) | 66 | 3 | 1:43,625 | | | | | | | | |
25. | Thibault Métraux | Svájc (SUI) | 64 | 4 | 1:31,137 | | | | | | | | |
26. | Matt Gardner | Nagy-Britannia (GBR) | 46 | 4 | 1:33,305 | | | | | | | | |
27. | Tobias Wolf | Ausztria (AUT) | 38 | 4 | 1:34,496 | | | | | | | | |
28. | Till Schaefer | Németország (GER) | 47 | 4 | 1:37,232 | | | | | | | | |
29. | Julian Macaraeg | Fülöp-szigetek (PHI) | 59 | 4 | 1:38,100 | | | | | | | | |
30. | Māris Jānis Šternmanis | Lettország (LAT) | 55 | 4 | 1:38,222 | | | | | | | | |
31. | Mateusz Krzemiński | Lengyelország (POL) | 60 | 4 | 2:02,106 | | | | | | | | |
32. | Mijata Sógo | Japán (JPN) | 51 | 4 | időn kívül | | | | | | | | |
____
Magyarázat:
• SSz = sisak szám • EF = előfutam • ND = negyeddöntő • ED = elődöntő • BD = B döntő • D = döntő
Jegyzetek
- ↑ South Korea won gold in men’s 1,000m short track at YOG (angol nyelven). chinadailyhk.com, 2020. január 19. (Hozzáférés: 2020. február 25.)
- ↑ Athlete information (Jászapáti Péter) (angol nyelven). lausanne2020.sport. [2020. február 23-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. február 23.)
Források
- Results Book (Short Track Speed Skating) (angol nyelven). lausanne2020.sport. [2020. január 24-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. január 20.)
- Event Summary (Short Track Speed Skating) (angol nyelven). lausanne2020.sport. [2020. február 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. február 25.)
- Olimpiaportál
- Sport-portál