Argentína az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Argentína zászlaja | |||||
NOB-országkód: ARG | |||||
OOB | Argentin Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 178 fő 20 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Carolina Mariani | ||||
Érmek 54. helyezés |
| ||||
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Argentína az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 20 sportágban 178 sportoló képviselte, akik összesen 3 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Carlos Bossio Roberto Ayala José Antonio Chamot Javier Zanetti Matías Almeyda Roberto Sensini Claudio López Diego Simeone Hernán Crespo Ariel Ortega Hugo Morales Pablo Cavallero Héctor Pineda Pablo Paz Christian Bassedas Gustavo López Marcelo Delgado Marcelo Gallardo | Labdarúgás | Férfi |
2 Ezüst | Espínola, CarlosCarlos Espínola | Vitorlázás | Férfi szörfvitorlázás |
3 Bronz | Chacón, PabloPablo Chacón | Ökölvívás | Pehelysúly |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Carlos Gats | 100 m | 10,57 | 4. | 64.* | kiesett | |||||||
200 m | 20,82 | 4. | 37. | 20,84 | 7. | 29. | kiesett | |||||
Antonio Silio | Maraton | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marcelo Pugliese | Diszkoszvetés | 56,72 m | 29. | kiesett | |
Andrés Charadia | Kalapácsvetés | 65,26 m | 35. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marta Orellana | 800 m | 2:04,99 | 6. | 29. | kiesett | ||||
Griselda González | Maraton | 2:35:12 | 19. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Andrea Ávila | Távolugrás | 600 cm | 31. | kiesett | |
Liliana Martinelli | Diszkoszvetés | 55,68 m | 35. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Paulo Ibire | 68 kg | Hvang Cshangho (KOR) 0–7 | Yosvany Sánchez (CUB) 0–10 | kiesett | 18. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jorge Lencina | Légsúly | erőnyerő | Nazim Hüseynov (AZE) V | kiesett | 21. | |||||||
Francisco Morales | Harmatsúly | Georgi Revazishvilli (GEO) V | kiesett | 34. | ||||||||
Sebastián Alquati | Könnyűsúly | erőnyerő | Khaliuny Boldbaatar (MGL) V | Jimmy Pedro (USA) V | kiesett | 13. | ||||||
Gastón García | Váltósúly | erőnyerő | Adil Bel Gaid (MAR) GY | Patrick Klas (NED) GY | Djamel Bouras (FRA) V | Konsztantyin Szavcsiskin (RUS) GY | Iraklı Uznadze (TUR) GY | Cso Incshol (Jo In-Cheol) (KOR) V | 5. | |||
Pablo Elisii | Középsúly | erőnyerő | Adil Kaaba (MAR) GY | Yosvany Despaigne (CUB) V | kiesett | 17. | ||||||
Alejandro Bender | Félnehézsúly | erőnyerő | Aurélio Miguel (BRA) V | Szergej Sakimov (KAZ) GY | Antonio Felicité (MRI) GY | Kovács Antal (HUN) V | kiesett | 7. | ||||
Orlando Baccino | Nehézsúly | erőnyerő | Szaidahtam Rahimov (TJK) V | kiesett | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carolina Mariani | Harmatsúly | erőnyerő | Nathalie Gosselin (CAN) GY | Hjon Szukhi (Hyeon Suk-Hui) (KOR) V | Alessandra Giungi (ITA) GY | Szugavara Noriko (JPN) V | kiesett | 7. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sergio Fernández | Egypárevezős | 7:37,53 | 2. | 7:42,63 | 1. | A/B | 7:23,70 | 5. | B | 6:56,97 | 6. | 12. |
Carlos Palavecino Walter Balunek | Kormányos nélküli kettes | 6:56,03 | 3. | 7:10,57 | 3. | A/B | 7:14,59 | 6. | B | 6:49,34 | 6. | 12. |
Carlos Pages Santiago Fernández Rubén Knulst Guillermo Pfaab | Négypárevezős | 6:16,16 | 4. | 5:52,89 | 4. | kiesett | 13. | |||||
Daniel Scuri Horacio Sicilia Mariano Sosa Mariano Kowalczyk | Kormányos nélküli négyes | 6:33,29 | 5. | 6:37,85 | 5. | kiesett | 14. | |||||
Fernando Zapata Agustín Rocha | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:07,50 | 4. | 6:28,08 | 3. | C/D | 6:38,55 | 3. | C | 7:04,67 | 5. | 17. |
Hernán Legizamón Jorge Enríquez Federico Querín Gabriel Scortiquini | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:43,58 | 6. | 6:09,86 | 5. | C | 6:30,64 | 5. | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ana Urbano | Egypárevezős | 8:42,59 | 6. | 9:04,66 | 5. | C | 8:41,51 | 4. | 16. | |||
Dolores Amaya María Garisoain | Kétpárevezős | 7:57,05 | 4. | 8:09,24 | 4. | kiesett | 13. | |||||
Lorena Corengia Julieta Ramírez | Kormányos nélküli kettes | 8:12,58 | 5. | 8:35,53 | 4. | kiesett | 13. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 14 | 5 | +9 | 8 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 7 |
India (IND) | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 2 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 | 5 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | –4 | 4 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 23 | –20 | 0 |
1996. július 20. 20:00 Sablon:1996FgyepINDARG
| India (IND) | 0–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Peter von Reth (NED), Ayman Amin (EGY) |
(0–0) | J. Lombi 45' |
1996. július 22. 20:00 Sablon:1996FgyepUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 2–5 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Youri Platonov (RUS), Donald Prior (AUS) |
Mellor 39' Jennings 48' | (0–5) | J. Lombi 4', 12' Ferrara 15', 26' Capurro 32' |
1996. július 24. 17:30 Sablon:1996FgyepESPARG
| Spanyolország (ESP) | 2–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Floris Idenburg (NED), Peter von Reth (NED) |
Escarré 61' Ja. Arnau 65' | (0–1) | J. Lombi 20' |
1996. július 26. 09:00 Sablon:1996FgyepGERARG
| Németország (GER) | 3–0 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Floris Idenburg (NED), Donald Prior (AUS) |
Saliger 16' Becker 19' Bellenbaum 64' | (2–0) |
1996. július 28. 09:00 Sablon:1996FgyepPAKARG
| Pakisztán (PAK) | 6–2 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Craig Madden (GBR), Ayman Amin (EGY) |
Ahmad 32', 45', 65' Sarwar 51', 58' Zaman 53' | (1–1) | Pérez 24' J. Lombi 68' |
- A 9–12. helyért
1996. július 31. 08:30 Sablon:1996FgyepARGMAS
| Argentína (ARG) | 4–4 (h. u.) | Malajzia (MAS) | Játékvezetők: Patrick van Beneden (BEL), Kayoshi Sana (JPN) |
Retegui 14', 55' Ferrara 57' J. Lombi 69' | (1–1, 4–4) | Singh 26' Siva 38' Nawawi 39' Shanmuganathan 59' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
3–0 |
- A 9. helyért
1996. augusztus 1. 08:30 Sablon:1996FgyepARGRSA
| Argentína (ARG) | 3–2 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Craig Madden (GBR), Guillaume Langle (FRA) |
Ferrara 30' Capurro 36' J. Lombi 45' | (1–1) | Nicol 22' Hallowes 38' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 9. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 7 | 6 | 1 | 0 | 24 | 4 | +20 | 13 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 4 | 2 | 1 | 18 | 9 | +9 | 10 |
Nagy-Britannia (GBR) | 7 | 3 | 2 | 2 | 12 | 11 | +1 | 8 |
Hollandia (NED) | 7 | 3 | 2 | 2 | 15 | 15 | 0 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 11 | –3 | 6 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 1 | 4 | 10 | 11 | –1 | 5 |
Argentína (ARG) | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 21 | –14 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 7 | 0 | 1 | 6 | 5 | 17 | –12 | 1 |
1996. július 20. 17:30 Sablon:1996NgyepGERARG
| Argentína (ARG) | 0–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Janice McDonald (GBR), Angela Lario Ruiz (ESP) |
(0–1) | van Kooperen 17' Lätzsch 39' |
1996. július 22. 09:00 Sablon:1996NgyepAUSARG
| Ausztrália (AUS) | 7–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Angela Lario Ruiz (ESP), Carola Heinrichs (GER) |
Farrell 9' K. Powell 25' Annan 30', 49', 50' Roche 61' L. Powell 63' | (3–0) | Rimoldi 43' |
1996. július 23. 11:00 Sablon:1996NgyepESPARG
| Spanyolország (ESP) | 0–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Janice McDonald (GBR), Miriam van Gemert (NED) |
(0–0) | Rimoldi 44' |
1996. július 25. 20:00 Sablon:1996NgyepUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 1–2 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Peri Buckley (AUS), Carola Heinrichs (GER) |
Marois 26' | (1–1) | Masotta 5' MacKenzie 60' |
1996. július 27. 11:00 Sablon:1996NgyepNEDARG
| Hollandia (NED) | 4–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Gina Spitaleri (ITA), Angela Lario Ruiz (ESP) |
Donners 5' de Ruiter 14', 45', 48' | (2–0) | Masotta 39' |
1996. július 28. 20:00 Sablon:1996NgyepARGKOR
| Argentína (ARG) | 2–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Margaret Lanning (CAN), Renée Chatas (USA) |
MacKenzie 10' Castelli 16' | (2–1) | Cso Undzsong 33' Csang Undzsong 46' |
1996. július 30. 09:00 Sablon:1996NgyepARGGBR
| Argentína (ARG) | 0–5 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Peri Buckley (AUS), Renée Chatas (USA) |
(0–2) | Nichols 8', 68' Sixsmith 13', 61', 67' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 7. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Javier Correa | Kajak egyes 500 m | 1:42,691 | 4. | 9. | 1:44,076 | 3. | 7. | 1:42,071 | 7. | 14. | kiesett | |
Abelardo Sztrum | Kajak egyes 1000 m | 3:50,547 | 3. | 11. | erőnyerő | 3:44,587 | 6. | 8. | kiesett | |||
Diego Cánepa Sergio Mangín | Kajak kettes 500 m | 1:38,594 | 6. | 20. | 1:39,535 | 4. | 6. | 1:37,177 | 9. | 18. | kiesett | |
Abelardo Sztrum Javier Correa | Kajak kettes 1000 m | 3:49,864 | 5. | 17. | 3:34,244 | 1. | 1. | 3:28,128 | 9. | 18. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Latauro Chávez | Férfi terepverseny | nem ért célba | |
Sandra Ambrosio | Női terepverseny | nem ért célba |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Gustavo Artacho | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Rubén Pegorín | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Walter Pérez | Férfi egyéni | 4:30,715 | 7. | Philippe Ermenault (FRA) 4:22,826 | lekörözték | kiesett | 8. | |||
Walter Pérez Edgardo Simón Gonzalo García Gabriel Curuchet | Férfi csapat | 4:20,840 | 14. | kiesett | 14. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Ángel Colla | Férfi egyéni | 1:06,619 | 17. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Juan Esteban Curuchet | Férfi pontverseny | 0 | -2 | 23. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996FkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 522 | 345 | +177 | 10 |
Litvánia (LTU) | 5 | 3 | 2 | 427 | 354 | +73 | 8 |
Horvátország (CRO) | 5 | 3 | 2 | 422 | 386 | +36 | 8 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 360 | 502 | –142 | 7 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 3 | 351 | 396 | –45 | 7 |
Angola (ANG) | 5 | 0 | 5 | 280 | 379 | –99 | 5 |
1996. július 20. Sablon:1996FkosárUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 96–68 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezetők: Gennaro Colucci (ITA), Stylianos Koukoulekidis (GRE) |
(46–44) Jegyzőkönyv | ||||
Robinson 18 | Pont | Espil 27 | ||
Robinson 7 | Lepattanó | Nicola 4 | ||
Hill, Hardaway 5 | Gólpassz | Milanesio 7 |
1996. július 22. Sablon:1996FkosárARGLTU
| Argentína (ARG) | 65–61 | Litvánia (LTU) | Atlanta Játékvezetők: Carl Jungebrand (FIN), Juan Figueroa (PUR) |
(31–25) Jegyzőkönyv | ||||
Espil 25 | Pont | Sabonis 30 | ||
Espil 6 | Lepattanó | Sabonis 11 | ||
Milanesio 6 | Gólpassz | Marčiulionis 8 |
1996. július 24. Sablon:1996FkosárCHNARG
| Kína (CHN) | 87–77 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Roman Ryzhyk (UKR) |
(51–38) Jegyzőkönyv | ||||
Cseng Vu (Zheng Wu), Hu Vej-tung (Hu Weidong) 22 | Pont | Espil 25 | ||
Cseng Vu (Zheng Wu) 9 | Lepattanó | Pérez 7 | ||
Li Hsziao-jung (Li Xiaoyong) 5 | Gólpassz | Milanesio 8 |
1996. július 26. Sablon:1996FkosárARGCRO
| Argentína (ARG) | 75–90 | Horvátország (CRO) | Atlanta Játékvezetők: Jose Piovesan Neto (BRA), Pascal Noel Dorizon (FRA) |
(29–43) Jegyzőkönyv | ||||
Espil 17 | Pont | Komazec 28 | ||
Osella 6 | Lepattanó | Kukoč 8 | ||
Milanesio 5 | Gólpassz | Komazec, Mulaomerović 3 |
1996. július 28. Sablon:1996FkosárARGANG
| Argentína (ARG) | 66–62 | Angola (ANG) | Atlanta Játékvezetők: Wieslaw Zych (POL), Chong Kyoung (KOR) |
(27–32) Jegyzőkönyv | ||||
Espil 21 | Pont | Dias 17 | ||
Villar 6 | Lepattanó | Moreira, Dias 7 | ||
Osella 5 | Gólpassz | Ucuahamba 4 |
- A 9–12. helyért
1996. július 30. 15:00 Sablon:1996FkosárARGKOR
| Argentína (ARG) | 97–79 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Joseph Derosa (USA), Csu Csia-csung (Zhu Jiazhong) (CHN) |
(44–41) Jegyzőkönyv | ||||
Espil 26 | Pont | Csong Dzsegun (Jeong Jae-Geun) 17 | ||
Pérez 9 | Lepattanó | Cson Hicshol (Jeon Hui-Cheol) 8 | ||
Espil 8 | Gólpassz | Kang Donghi (Gang Dong-Hui) 8 |
- A 9. helyért
1996. augusztus 2. 12:00 Sablon:1996FkosárARGPUR
| Argentína (ARG) | 87–77 | Puerto Rico (PUR) | Atlanta Játékvezetők: Davorin Nakic (CRO), Antonio Soares De Campos (ANG) |
(43–38) Jegyzőkönyv | ||||
Espil, Osella 17 | Pont | Ortíz 21 | ||
Milanesio, Oberto 7 | Lepattanó | Ortíz 11 | ||
Milanesio, Espil 7 | Gólpassz | Travieso 5 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 9. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentína (ARG) | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 |
Portugália (POR) | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 5 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 |
Tunézia (TUN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | –4 | 1 |
1996. július 20. 19.30 Sablon:1996FfociUSAARG
|
Egyesült Államok (USA) | 1–3 | Argentína (ARG) |
---|---|---|
Reyna 1' | (1–1) Jegyzőkönyv | G. López 26' Crespo 55' Simeone 90' |
1996. július 22. 19:30 Sablon:1996FfociARGPOR
|
Argentína (ARG) | 1–1 | Portugália (POR) |
---|---|---|
Ortega 45' | (1–0) Jegyzőkönyv | Nuno Gomes 70' |
1996. július 24. 19.30 Sablon:1996FfociARGTUN
|
Argentína (ARG) | 1–1 | Tunézia (TUN) |
---|---|---|
Ortega 5' | (1–0) Jegyzőkönyv | Mkacher 74' |
- Negyeddöntő
1996. július 27. 19:30 Sablon:1996FfociARGESP
|
Argentína (ARG) | 4–0 | Spanyolország (ESP) |
---|---|---|
Crespo 47' 88' Aranzábal 52' (öngól) C. López 66' | (0–0) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
1996. július 30. 18:00 Sablon:1996FfociPORARG
|
Portugália (POR) | 0–2 | Argentína (ARG) |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Crespo 55' 61' |
- Döntő
1996. augusztus 3. 15:45 Sablon:1996FfociNGRARG
|
Nigéria (NGR) | 3–2 | Argentína (ARG) |
---|---|---|
Babayaro 28' Amokachi 74' Amunike 90' | (1–1) Jegyzőkönyv | C. López 3' Crespo 50' (11-esből) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Justo Albarracín | Dinastia Pampero | Egyéni | kizárták | kiesett | ||||||||||||
Ricardo Kierkegaard | Renomme | kizárták | kiesett | |||||||||||||
Federico Castaing | Landlord | kizárták | kiesett | |||||||||||||
Oscar Fuentes | Henry J. Speed | kizárták | kiesett | kiesett | ||||||||||||
Justo Albarracín Ricardo Kierkegaard Federico Castaing Oscar Fuentes | lásd fentebb | Csapat | kizárták |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Omar Narváez | Légsúly | Joan Guzman (DOM) 9–4 | Mehdi Assous (ALG) 4–20 | kiesett | 9. | ||
Pablo Chacón | Pehelysúly | Tyson Gray (JAM) 6–5 | Josian Lebon (MRI) 14–7 | Nagy János (HUN) 18–7 | Szomrak Khamszing (THA) 8–20 | kiesett | |
Fabrizio Nieva | Könnyűsúly | Franco Agentho (UGA) 12–8 | [[Sin Uncshol (Sin Eun-Cheol)]] (KOR) 11–27 | kiesett | 9. | ||
Guillermo Saputo | Váltósúly | Pe Hodzso (Bae Ho-Jo) (KOR) 7–11 | kiesett | 17. | |||
Oscar Gómez | Nagyváltósúly | Karim Toʻlaganov (UZB) RSC | kiesett | 17. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996FröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kuba (CUB) | 9 | 4 | 1 | 12 | 5 | 2,400 | 233 | 191 | 1,220 |
Brazília (BRA) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 210 | 187 | 1,123 |
Bulgária (BUL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 8 | 1,250 | 225 | 212 | 1,061 |
Argentína (ARG) | 8 | 3 | 2 | 9 | 9 | 1,000 | 222 | 225 | 0,987 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 3 | 10 | 9 | 1,111 | 241 | 233 | 1,034 |
Lengyelország (POL) | 5 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 151 | 234 | 0,645 |
1996. július 21. 19:30 Sablon:1996FröpiBRAARG
| Brazília (BRA) | 1–3 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Peter Henry (CAN) |
(15–9, 8–15, 14–16, 6–15) |
1996. július 23. 16:00 Sablon:1996FröpiARGUSA
| Argentína (ARG) | 0–3 | Egyesült Államok (USA) | Atlanta Játékvezető: Patrick Rachard (FRA), Guennadi Zharikov (RUS) |
(7–15, 8–15, 11–15) |
1996. július 25. 10:00 Sablon:1996FröpiBULARG
| Bulgária (BUL) | 1–3 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezető: Dean Turner (AUS), Petrus Carolus Scheffer (NED) |
(10–15, 8–15, 15–11, 10–15) |
1996. július 27. 16:00 Sablon:1996FröpiARGCUB
| Argentína (ARG) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Guennadi Zharikov (RUS), Patrick Rachard (FRA) |
(10–15, 12–15, 9–15) |
1996. július 29. 10:00 Sablon:1996FröpiPOLARG
| Lengyelország (POL) | 1–3 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezető: Abdullah Al-Khlaifi (KSA), Petrus Carolus Scheffer (NED) |
(15–7, 15–17, 10–15, 9–15) |
- Negyeddöntő
1996. július 31. 19:30 Sablon:1996FröpiARGITA
| Argentína (ARG) | 1–3 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Barry Dragon (USA), Patrick Rachard (FRA) |
(15–12, 9–15, 7–15, 4–15) |
- Az 5–8. helyért
1996. augusztus 1. 8:00 Sablon:1996FröpiBRAARG
| Brazília (BRA) | 3–1 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezető: Konstantinos Margaritis (GRE), Jarmo Salonen (FIN) |
(15–10, 15–3, 13–15, 15–9) |
- A 7. helyért
1996. augusztus 2. 12:00 Sablon:1996FröpiBULARG
| Bulgária (BUL) | 3–2 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezető: Neill Luebke (USA), Peter Henry (CAN) |
(15–10, 15–10, 7–15, 7–15, 20–18) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 8. |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Eduardo Martínez Martín Conde | erőnyerő | Kuba (CUB) Francisco Álvarez Juan Miguel Rosell 11–15 | Indonézia (INA) Mohamed Nurmufid Markoji 15–5 | Portugália (POR) Miguel Maia João Brenha 5–15 | kiesett | 13. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ricardo Rusticucci | Sportpuska, összetett | 1139 | 45. | kiesett | |
Légpuska | 585 | 26.* | kiesett | ||
Ángel Velarte | 577 | 38.** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1142 | 44. | kiesett | ||
Marcelo Gil | Skeet | 113 | 45.*** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Cristina Gallo | Sportpisztoly | 565 | 33. | kiesett | |
Légpisztoly | 374 | 29. | kiesett | ||
Lorena Guado | 371 | 32.* | kiesett | ||
Sportpisztoly | 569 | 29. | kiesett | ||
Amelia Fournel | Légpuska | 392 | 13.***** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Gustavo Majauskas | 64 kg | 125,0 | 19.* | 160,0 | 12.* | 285,0 | 20. |
Marcelo Gandolfo | 70 kg | 120,0 | 24.* | 140,0 | 24. | 260,0 | 24. |
Gabriel Lemme | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gastón Etlis | Egyes | Wayne Ferreira (RSA) 4–6, 3–6 | kiesett | 33. | |||||
Hernán Gumy | Nicolás Pereira (VEN) 4–6, 0–6 | kiesett | 33. | ||||||
Javier Frana | Greg Rusedski (GBR) 6–4, 5–7, 3–6 | kiesett | 33. | ||||||
Javier Frana Luis Lobo | Páros | Spanyolország (ESP) Sergi Bruguera Tomás Carbonell 3–6, 6–7 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gabriela Sabatini | Egyes | Nathalie Tauziat (FRA) 7–5, 6–2 | Angélica Gavaldón (MEX) 6–4, 6–0 | Szeles Mónika (USA) 3–6, 3–6 | kiesett | 9. | |||
Inés Gorrochategui | Yi Jingqian (CHN) 6–2, 1–6, 6–1 | Mary Pierce (FRA) 6–4, 1–6, 7–5 | Mary Joe Fernández (USA) 0–6, 3–6 | kiesett | 9. | ||||
Florencia Labat | Jelena Makarova (RUS) 6–2, 7–5 | Magdalena Maleeva (BUL) 6–7, 1–6 | kiesett | 17. | |||||
Gabriela Sabatini Patricia Tarabini | Páros | Belgium (BEL) Sabine Appelmans Laurence Courtois 7–5, 3–6, 4–6 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Marcelo Palacio | Talaj | 17,450 | 89. | kiesett | |
Ugrás | 17,875 | 94. | kiesett | ||
Korlát | 17,100 | 90. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,400 | 86. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,325 | 90. | kiesett | ||
Lólengés | 16,875 | 86. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 104,025 | 70. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ana Destéfano | Talaj | 18,537 | 71. | kiesett | |
Ugrás | 18,724 | 61. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,737 | 57. | kiesett | ||
Gerenda | 16,774 | 86. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,772 | 65. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
José Martín Meolans | 50 m gyors | 23,21 | 8. | 23. | kiesett | |||
100 m gyors | 52,02 | 8. | 45. | kiesett | ||||
100 m pillangó | 56,02 | 8. | 38. | kiesett | ||||
Agustín Fiorilli | 400 m gyors | 4:02,53 | 2. | 28. | kiesett | |||
1500 m gyors | 15:51,85 | 4. | 26. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Valeria Álvarez | 50 m gyors | 27,12 | 6. | 39. | kiesett | |||
100 m gyors | 59,26 | 3. | 43. | kiesett | ||||
100 m hát | 1:06,38 | 8. | 30. | kiesett | ||||
Alicia Barrancos | 400 m gyors | 4:22,11 | 3. | 28. | kiesett | |||
800 m gyors | 8:48,54 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Valeria Álvarez Alicia Barrancos María Bertellotti María Pereyra | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:46,36 | 7. | 21. | kiesett | |||
María Carolina Santa Cruz | 100 m mell | 1:16,19 | 6. | 42. | kiesett | |||
200 m mell | 2:37,85 | 7. | 32. | kiesett | ||||
María Pereyra | 100 m pillangó | 1:03,98 | 1. | 34. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:19,57 | 5. | 28. | kiesett | ||||
Valeria Álvarez María Bertellotti María Pereyra María Carolina Santa Cruz | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:27,99 | 7. | 23. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Carlos Espínola | Szörfvitorlázás | 2 | 4 | 4 | 2 | 3 | (6) | (47 PMS) | 2 | 2 | 19,0 | |||
Martín Billoch Martín Rodríguez | 470-es osztály | 12 | (23) | 1 | (22) | 20 | 3 | 4 | 12 | 1 | 8 | 12 | 73,0 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Mónica Fechino | Szörfvitorlázás | 17 | 18 | 10 | 18 | (25) | 16 | (20) | 15 | 14 | 108,0 | 17. | ||
Serena Amato | Europe | 8 | (17) | 8 | 8 | (16) | 15 | 6 | 5 | 1 | 16 | 14 | 81,0 | 8. |
Paula Reinoso Sofia Usandizaga | 470-es osztály | (23) | 16 | 16 | (22) | 22 | 20 | 17 | 20 | 22 | 17 | 20,5 | 170,5 | 22. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Santiago Lange | Laser | 4 | 1 | 5 | 14 | (23) | 11 | 19 | (57*) | 2 | 19 | 4 | 79,0 | 9. |
Guillermo Calegari, Jr. Mauro Maiola | Csillaghajó | 17 | 17 | (23) | (22) | 19 | 22 | 18 | 17 | 19 | 17 | 146,0 | 22. |
* - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Leandro Marchetti | Tőr, egyéni | Marco Falchetto (AUT) 15–13 | Wolfgang Wienand (GER) 1–15 | kiesett | 32. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yanina Iannuzzi | Tőr, egyéni | Lilach Parisky (ISR) 7–15 | kiesett | 35. | |||||
Alejandra Carbone | Wang Huifeng (CHN) 4–15 | kiesett | 36. | ||||||
Dolores Pampin | Barbara Wolnicka-Szewczyk (POL) 8–15 | kiesett | 37. | ||||||
Alejandra Carbone Yanina Iannuzzi Dolores Pampin | Tőr, csapat | Oroszország (RUS) Olga Sarkova-Szidorova Olga Velicsko Szvetlana Bojko 20–45 | A 9–11. helyért Egyesült Államok (USA) Ann Marsh Felicia Zimmermann Suzanne Paxton 12–45 | kiesett | 11. |
Források
- Argentina at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap