VárosAndorra la Vella
JátékvezetőEmir Aleckovic (bosnyák)
Nézőszám600

← HUN–ISRHUN–NED →

A magyar labdarúgó-válogatott világbajnoki-selejtező mérkőzése Andorra ellen, 2012. szeptember 7-én. A végeredmény 5–0 lett a magyar csapat javára.

Előzmények

Bővebben: A magyar labdarúgó-válogatott mérkőzései 2012-ben

A magyar labdarúgó-válogatott ötödszörre lépett pályára 2012-ben, és az andorraiak elleni mérkőzéssel megkezdte szereplését a 2014-es labdarúgó-világbajnokság-selejtezőjében.

A korábbi esetekben a harmadik hely előrelépést jelentett, ezért lehetett részsikerként elkönyvelni, noha az is kiesést ért. Az előző Eb-selejtezőn megszerzett harmadik hely után viszont ez már nem siker. Szeretnénk előrelépni, azaz a cél a második, vélhetően pótselejtezőt érő pozíció. (...) A második pozícióért négy válogatott lehet harcban, a miénken kívül a török, a román és az észt. Vélhetően nagy körbeverés lesz a csapatok között, nagyon kiélezett küzdelemre számítok, ezért rendkívül sokat jelenthet a továbbjutás szempontjából, ha valamely gárdának sikerül pontot rabolnia a hollandoktól.
Egervári Sándor, Magyarország szövetségi kapitánya.[1]

Az andorrai válogatott legutóbb 2012. augusztus 14-én, Liechtenstein ellen játszott, és szenvedett 1–0-s vereséget.

A magyar válogatott fizikálisan előrébb jár nálunk, hiszen a játékosai már három-négy bajnoki mérkőzésen túl vannak klubcsapataikban. Szóval az ellenfelünk ebben a tekintetben biztosan egy kis előnyben lehet majd (...) Meg akarjuk mutatni, hogy egy andorrai csapat is képes kombinatív, veszélyes futballra, és olyan versenyképesek akarunk lenni, amennyire csak lehet.
– Koldo Álvarez, Andorra szövetségi kapitánya.[2]

Keretek

Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, augusztus 27-én hirdette ki 23 főből álló keretét a szeptemberi vb-selejtezőkre.[3] A csapatba visszatért a korábbi csapatkapitány, Gera Zoltán is.[4] Később több cserét kellett végrehajtani a keretben, sérülések miatt. Pintér Ádám és Szabics Imre helyére Koltai Tamás, illetve Gyömbér Gábor került be a keretbe.[5][6][7]

Koldo Álvarez, Andorra szövetségi kapitánya, szeptember 6-án véglegesítette keretét.[8]

Szalai Ádám 24 éves 10 5 GER Mainz 05

megjegyzés: Az adatok a mérkőzés előtti állapotnak megfelelőek.

A mérkőzés

A találkozót az Andorra la Vellában található Estadi Comunalban rendezték, 20:30-as kezdéssel. Az első félidő 12. percében a magyar csapat szerezte meg a vezetést, Juhász Roland szöglet utáni fejesgóljával. A 32. percben Vanczák Vilmos harcolt ki tizenegyest, amelyet a csapatkapitány, Gera Zoltán értékesített. A szünetre 2–0-s vendég vezetéssel vonultak a csapatok. A második játékrész 9. percében Szalai Ádám növelte a magyar előnyt, aki szintén fejjel volt eredményes. A 67. percben megfogyatkozott a hazai csapat, Marc Valest állította ki a bosnyák játékvezető. Egy percre rá a csereként beálló Priskin Tamás góljával már 4–0-ra vezetett a magyar válogatott. A végeredményt Koman Vladimir állította be, a 82. percben. Andorra–Magyarország 0–5.

Végig igyekeztünk érvényesíteni az akaratunkat, a játékosok megpróbálták betartani azt a taktikai utasítást, hogy bátran támadják meg a labdát felhozó magyarokat. Elismerem, hogy sok szabálytalanság csúszott a játékunkba, azonban ha nem futballozunk férfiasan, akkor valóban csak asszisztáltunk volna ehhez a mérkőzéshez. Néhány alkalommal eljutottunk a magyar kapu elé, egy védelmi megingás után úgy éreztem, hogy közel álltunk a gólszerzéshez is. Öt gólt kaptunk, azonban a hozzáállást nem kritizálhatom, a futballistáink mindent megtettek azért, hogy emelt fővel jöhessenek le a pályáról. Azt ígérem, hogy a teljes világbajnoki selejtezősorozatban hasonló mentalitással játszunk mindegyik ellenfelünkkel szemben.
– Koldo Álvarez[9]
Fontos volt a sikeres rajt, az ötgólos győzelemmel jól kezdtük a sorozatot. Ennek ellenére az első húsz perc nem volt könnyű, mert ellenfelünk fegyelmezetten futballozott, időnként a durvaság határát súrolva, és mi támadásban nehezen bontakoztunk ki. Vezetésünk után azonban a saját stílusunkban játszottuk. Az első félidőben idegesen futballoztunk, többet foglalkoztunk a hazaiak keménykedésével, mint hogy egy-két érintéssel futballoztunk volna. A szünet után okosabban, precízebben játszottunk, ezzel is magyarázható a sok helyzet és a három gól. Külön köszönet illeti azt a mintegy kétszáz magyar szurkolót, aki hazai hangulatot varázsolt a pályára, jelentős segítséget jelentve a válogatottnak.

KP 20 Hajnal Tamás lecserélve 75'
JSZ 10 Gera Zoltán Csapatkapitány Gól : 32' 32' (11-esből) lecserélve a szünetben
CS 9 Szalai Ádám Gól : 54' 54' lecserélve 82'